شما فرمودین گندم سمولينا مصرف انساني ندارد در صورتي كه در مقاله ديگر بيان شده آرد اين گندم بسيار خوب و مفيد است

اولا اکثر این مقالات، توصیه ای ست یعنی سرمایه دارها و واردکنندگان این نوع گندم-والبته خیلی دیگر از مواد وارداتی خوراکی- با استفاده از لابیهای گسترده ی رسانه ای مدام در حال تولید چنین مطالبی هستند.

ثانیا این نوع گندم بد رنگ و خیلی سخت هست و اصولا در مناطق بسیار سرد عمل میاد و چند سالی از ورودش به ایران بیشتر نمیگذره. این گندم بصورت اصلاح ژنتیک در روسیه و امریکا و یکی دو کشور دیگه با هدف صادرات تولید میشه و اساسا محصولات ترارخیته و اصلاح ژنتیکی کاملا مضر هستند بیشتر مضرات این محصولات، کاهش شدید باروری ست.

این توضیح رو هم اضافه کنم که استفاده از این نوع گندم و این آرد 2 دلیل بیشتر نداره :

1-خشکی و سختی بیش از حد این گندم باعث میشه آب رو بسختی دریافت کنه و نتیجتا موفع پخت رشته های ماکارونی به هم نمی چسبه. اگر خاطرتون باشه تا چند سال قبل که این دو سه شرکت مطرح تولید ماکارونی که وارد کننده اصلی این گندم هم هستند، سر برنیاورده بودند، ماکارونی های ظاهر ا بی کیفیت بودن و موقع پخت سریعا به هم میچسبیدن!

2-استفاده از این نوع گندم بخاطر رنگ تیره اون هست. چون تا پیش از استفاده از این گندم کارخانه ها ناچار بودن برای خوشرنگتر کردن ماکارونی از رنگ استفاده کنند و با وارد کردن این نوع گندم، یک مرحله از کارشون کم میشه.

***این مطلب مهم رو اضافه کنم که خشکی بیش از حد این نوع گندم که در ایران قابل کشت نیست و اخیرا در حال تغییر ساختار ژنتیکی بذرش هستند، کلا با طبع عموما خشک ایرانیان ناسازگاره

Template Design:Dima Group