دختر 13ساله ترشحات بيني زيادي داره و وارد حلقش هم ميشه

خيلي دكتر برديم و داروها و اسپري هاي مختلفي دادن ولي خوب نشده

 راه درمانش چيه؟

برای همه مشکلات جسمی و عصبی و روانی اولین چیزی که ضرورت داره، اصلاح خوراک خصوصا روغن و لبنیات هست تا هم درمانهای طبیعی به نتیجه کامل برسه هم بیماری به سادگی و بسرعت برنگرده. بنابراین به شما هم توصیه میکنم بجای روغن های کارخونه ای که از مواد شیمیائی و کاملا مضر و غیر قابل جذب و هضم برای بدن، تشکیل میشن از روغن کنجد یا روغن زیتون استفاده کنید. همچنین بجای لبنیات پاستوریزه از انواع سنتیش مصرف کنید.

پس از اصلاح خوراک 5کار عمده برای درمان سینوزیت لازمه که انجام بدید:

1-شستشوی مرتب بینی با محلول آب نمک( یک لیتر آب جوشیدن و خنک شده+یک قاشق غذاخوری نمک دریا) البته کلا بهتره از نمک دریا برای همه مصارف استفاده بشه اما برای تهیه محلول شستشو حتما از عطاری نمک دریا بگیرید. مقداری از محلول رو از یک سوراخ بینی بالا بکشید و حداکثر دو یا سه بار این عمل رو تکرار کنید. برای دفعات اول احتمالا با درد شدیدی در پیشانی همراهه که نشانه وجود عفونت در سینوسهاست اما بعد از چند روز کلا درد رفع میشه. بعد از بالا کشیدن محلول معمولا وارد فضای حلق میشه که اشکالی نداره و بیرون ریختنش چه از راه بینی چه از راه دهان مشکل رو رفته رفته حل میکنه.

2-استفاده از بخورهای مختلف خصوصا سرکه، نعناع و اکالیپتوس. به اندازه یک قاشق از هر کدوم رو که خواستید -خصوصا سرکه سیب- رو داخل دستگاه بخور یا قابلمه و ظرفی که پر از آب جوش هست بریزید و سعی کنید بخارش رو بطور کامل و عمیق تنفس کنید.

3-از بین بردن عفونتهای بدن خصوصا عفونتهای سر و صورت. عسل به همراه موم. زنجفیل. دارچین. نعناع.سرکه و... همه از بین برنده عفونتها هستند اما میتونید این 3 عرق گیاهی رو تهیه کنید و به مقدار مساوی مخلوط کنید و روزی 2 فنجان قبل از هر غذا میل کنید(عرق بیدمشک+عرق بید+عرق کاسنی)

4- بطور روزانه دو قطره از روغن سیاه دانه رو در بینی بچکانید. فقط در حالت خوابیده باشید و متکا رو زیر گردن بذارید تا سر از بالا به سمت عقب خم بشه تا روغن به سینوسها برسه و از حلق خارج نشه / در ضمن میتونید روغن سیاه دانه رو به محلهای سینوسها که درد میکنه هم ماساژ بدید.

5- نکته مهم درباره سینوزیت، سرد شدن مغز و به احتمال زیاد رطوبت زیاد مغز هست. یعنی معمولا افراد بلغمی مزاج(سرد و مرطوب) بیشتر دچار این بیماری میشن. بنابراین باید بیشتر از خوراکیهای با طبع گرم استفاده کنید و به همراه سردی جات هم حتما مصلح و تعدیل کننده ش رو استفاده کنید. مثلا ماست با نعناع یا زیره و...

 

Template Design:Dima Group