بسم الله الرحمن الرحیم

نخستین مطلبی که درباره خوراک طیب عرض میشه اینه که:

4 مایع و نوشیدنی اصلی وجود داره که هرگز نباید از خوردنش غفلت کرد.

آب

شیر

سرکه

عسل

مهمترین شرط برای اینها هم طبیعی و سالم بودنه

  • متاسفانه آب آشامیدنی لااقل در شهرهای بزرگ خصوصا تهران سالم نیست و باید فکری به حالش کرد. جوشاندن هم چاره ی کار نیست. باید از تصیفه کننده استفاده کنیم اما نکته ش اینه که اکثر تصفیه کننده ها یا آب رو یونیزه میکنن و به چیزی شبیه آب مقطر تبدیل میکنند که بسیار برای بدن مضره یا اینکه صافیهاشون مواد شیمیایی خصوصا کربن رو وارد آب میکنه که این هم بسیار مضره؛ فقط یک نوع تصفیه کننده وجود داره که به شیوه طبیعی و با استفاده از املاح، آب رو تصفیه میکنه که ظاهرا گرون قیمته.
  • شیرگاو طبع علیرغم مابقی لبنیات گرم و معتدل داره و بسیار برای بدن -خصوصا برای خانمها که اصولا سردمزاج هستند- مفیده/ برعکس شیرهای کارخونه ای که یا اصلا از شیر گاو نیست و بطور صنعتی از شیرخشک و نشاسته و مواد شیمیایی دیگه ساخته میشه یا اینکه شیرگاو مونده و تغییر یافته ست که طبعش سرد میشه/ شیرگاو عمر خیلی کوتاهی داره -حدود 2-3ساعت- و بعد از اون باید جوشانده بشه. هرمقدار از این 2-3 ساعت بگذره طبع شیر به سمت سردی میره. پس تا جایی که ممکنه از شیر تازه تر استفاده کنیم و مطلقا از شیر پاستوریزه خصوصا خانمها استفاده نکنند.
  • سرکه هم بهترینش سرکه سیب هست اگرچه سرکه انگور و خرما هم خوبه اما سیب از نظر خواص کاملتره که ان شاءالله در آینده بیشتر در موردش صحبت میکنیم/ سرکه های کارخونه ای بیش از 90 درصد اسید شیمیایی و حدود 10 درصد یا کمتر کارامل هستند که بسیار برای بدن خصوصا بافتهای مری و معده مضره/ سفید و رنگیشون هم تفاوتی ندارند
  • عسل هم فعلا در بازار بطور خالص خیلی کم پیدا میشه اما در کل 2 نوع عسل وجود داره یکی وحشی که بسیار نایابه و قیمت میلیونی داره یکی هم تولیدات کندویی

جدیدا برای بالا بردن سود نوعی از کلاهبرداری در تولید عسل رایج شده که زنبوردارهای سودجو تفاله های کارخونه قند و شکر رو میخرند و اطراف کندوها میریزند با اینکار زنبودرها فریب خورده و دیگه سراغ شهد گلها نمیرن بنابراین هم بیشتر عسل تولید میکنند هم اینکه عسل حاوی قند مصنوعی و مضر هست.

عسل طبیعی-یعنی 100 درصد طبیعی یا بالای 80 درصد طبیعی- حداقل کیلوی 30-40 هزار تومن هست و مهمترین نشانه هاش اینه:

-          کمی کدر هست و حاوی ذرات ریز شهد گلهاست

-          بوی گل میده

-          غلیظه و در سرما سفت و گاهی سفیدرنگ میشه و به دونه های بسیار ریز(شکرک) تبدیل میشه

-          اگر مقداریش رو با قاشق بردارید و بریزید تا آخرین قطره به طور پیسوته از قاشق میریزه و قطره قطره نمیشه

-          اگر مقداریش رو با قاشق بردارید جای خالیه عسل برداشته پر از حباب میشه

-          بعد از خوردن عسل طبیعی، زبان تلخ مزه میشه

Template Design:Dima Group