بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از مباحث مهم در خوراک طیب، ادویه جات هستند که از معجزات خلقت و عالی ترین و لازم ترین خوراکیها محسوب میشن.

به علت اهمیت وجود ادویه جات در غذا، لازم دونستم در یک بخش مستقل به انواع ادویه جات و خواص اونها بپردازیم.

به علت اهمیت و فراگیری استفاده از "نمک" بحث ادویه جات رو با نمک آغاز میکنیم.

نمک به عنوان اصلی ترین و مهمترین ادویه و قدیمی ترین خوراکی بشر شناخته میشه که آثار بسیار مهم و اعجازآوری در رشد و سلامتی جسمانی و تعالی روحی و معنوی فرد داره.

گذشته از اینکه نمک انواعی داره که درباره ش به تفصیل صحبت خواهیم کرد لازمه بدونیم که نمک 4 کار و وظیفه اصلی رو در بدن انسان انجام میده:

1-مبارزه با اسیدی شدن معده و کل بدن

2-مبارزه با رطوبت زیاد

3-تعدیل و تصفیه خون

4-زمینه سازی برای جذب کامل و صحیح غذاها

البته فواید نمک سالم در کتب جدید و قدیم طب، بیش از دهها مورد هست که به مهمترین هاش اشاره خواهیم کرد اما این 4 عمل اصلی به عنوان تضمین سلامتی جسم جزو خواص اصلی و محوری نمک هست.

بنابراین متوجه باشیم که خوردن نمک تا چه میزان میتونه مهم و بدون جایگزین باشه. برای درک بهتر این موضوع کافیه به سختترین و پیچیده ترین بیماریهای امروز انسان نگاهی بندازیم که دقیقا در 4 محور فعالیت نمک در بدن، و بخاطر حذف ناجوانمردانه نمک سالم از غذا انسانها، ایجاد میشه.

1-تقریبا همه یا اکثر بیماریهای گوارشی خصوصا معده و روده که حتی منجر به مرگ میشه ناشی از اسدی بودن بیش از حد دستگاه گوارش هست که در فقدان نمک سالم ایجاد میشه.

2-تقریبا همه بیمارهای مفصلی و استخوانی از زیادی رطوبت بدن حاصل میشه که دقیقا به علت حذف نمک سالم از غذاست.

3-تقریبا همه بیمارهای عمومی بدن و عفونتها و همچنین گرفتگی عروق، ناشی از عدم تصفیه صحیح و به موقع خون هست که علتش حذف نمک سالم از غذا است.

4-اضافه وزن و بی رمقی عمومی از یکسو مربوط به بی خاصیتی اکثر غذاهای فعلی ست و از سوی دیگه به عدم هضم و جذب کامل و صحیح در دستگاه هاضمه مربوطه که علتش حذف نمک سالم از خوراک انسانه.

پس میبینیم که  از دهها سال قبل و با هدف ار بین بردن نسل انسان و گرفتار کردن عموم مردم به بیماریهای سخت و پیچیده برای منافع اقتصادی خودشون و همچنین سست ایمان کردن مردم، بعد از دخالت در تولید نان سالم، به دخالت در تولید نمک سالم و منحرف کردن چرخه تولید نمک سالم به سمت تولید یک ماده شیمیائی کاملا مضر، یک شبکه پنهان و خطرناک استعماری با استفاده از عوامل داخلی و سودجویان پست، این خوراکی مهم و حیاتی رو از سبد غذایی مردم حذف کردند و بجای اون از آلوده ترین خوراکیهای قرن حاضر به نام نمک تصفیه شده برای بیمارتر کردن مردم استفاده میکنند.

در طبیعت 2 نوع نمک وجود داره که یکی معدنی و یکی آبی است و هر دو مفید و با طبع گرم و خشک هستند.

سنگ نمک یا همون نمک معدنی در برخی مناطق بیشتر مصرف میشده و به طرق مختلف مورد استفاده قرار میگرفته و شیوع بیشتری بین مردم داشته. بسیاری از مردم بخشی از مصرف روزانه شون رو از سنگ نمک و بخش دیگری رو با آسیاب کردن سنگ نمک تامین میکردند که تا 3-4 دهه قبل در بین همه رایج بود و رفته رفته و با موفقیت استعمار و سودجویان داخلی این چرخه حذف، و استفاده از نمکهای صنعتی آغاز شد.

اما نمک دریا که نوع دوم از نمک طبیعی ست فراتر از یک سنگ معدنی، حاوی مواد عالی فراوانِ موجود در دریاست و به نوعی همه فواید موجود در یک آب سالم رو هم به همراه داره تا جایی که نه تنها یک خوراکی و ادویه بلکه یک داروی بسیار قوی و اثرگذار تلقی میشه. در روایات اسلامی نمک دریا، درمان 70 نوع بیماری معرفی شده و برخی از اطباء و حمای ایرانی تا 360 نوع بیماری مختلف که با نمک دریا قابل درمان هست رو در کتب معتبر بر شمردند!

اما اتفاقی که در دهه های قبل و توسط یک سیستم مخفی استعماری در سراسر جهان خصوصا مناطق اسلامی و شیعی افتاده، حذف این 2 نوع نمک سالم طبیعی و همزمان جایگزینی 2 نوع نمک مضر و خطرناک در سبد غذایی مردم هست.

نوع اول که ارزان قیمت هست همین سنگهای نمک هست که بطور صنعتی آسیاب و تصفیه میشه. مشکل عمده این نوع نمک وجود ذرات فراوان آهن-بواسطه آسیابهای بی کیفیت و ارزان- در نمک که برای بدن قابل هضم و حذب نیست و همچنین عدم تصفیه بهداشتی و صحیح است.

نوع دوم که به نمک تصفیه شده یا بلور یا صدف مشهوره، اساسا ساختاری شیمیایی داره که در 2 دهه اخیر با تبلیغ دروغین کمبود ید در بدن مردم، با ماده شیمیایی و خطرناک "ید" مخلوط و به بازار عرضه میشه.

کشورهای جهان سوم من جمله ایران به جهت عقب ماندگی علمی و صنعتی و نبود نظارتهای دقیق علمی و بهداشتی نه تنها در تولید نمکهای شیمیائی از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته، سبقت گرفتند بلکه بخاطر بی کیفیت بودن ماده شیمیائی "ید" که در کامل سازی کلرید سدیم استفاده میکنند به ناچار تا 20 برابر حد مجاز از این ماده به نمک صنعتی اضافه میکنند. علت این کار خطرناک و کاملا مرگ آور اینه:

به علت فرار بودن "ید" نمک صنعتی می بایست در بسته بندیهای خاص که از اثرگذاری نور و هوا جلوگیری میکنه، عرضه بشه و چون این صنعت بخاطر قدرت اقتصادی ضعیف و عقب ماندگی علمی و صنعتی به صرفه نیست، در بسته های معمولی عرضه میشه و بعد از چندساعت یا چند روز "ید"اضافه شده، از بین میره، لذا با چند برابر کردن مقدار "ید" به خیال خام خودشون میخوان نمک یددار رو به دست مردم برسونند.

عمده ترین علت فشار خون و سکته زیاد در بین ایرانیان استفاده از همین ماده سمی به اسم نمک تصفیه شده است!

با این توضیحات در می یابیم که باید حتی الامکان از نمک دریا (ارومیه یا قم) استفاده کنیم و در غیر این صورت از سنگ نمکهای موجود در بازار استفاده بشه.

راه تصفیه و آسیاب بهداشتی سنگ نمک هم ساده و براحتی در منزل ممکنه بدین ترتیب که:

در ازای هر 3 کیلو نمک سنگ 2 لیتر آب اضافه میکنیم و اجازه میدیم با حرارت ملایم آب به جوش بیاد و نمکها حل بشن. بعد حل شدن کامل نمکها. شعله رو خاموش میکنیم و محتویات ظرف رو از یک پارچه ظریف که حالت صافی داشته باشه-مثل توریهای ظریف یا جورابهای ضخیم زنانه یا پارچه حریر- رد میکنیم تا ناخالصیها و آلودگیهای احتمالیش گرفته بشه.

بعد این محلول رو دوباره بر روی شعله میذاریم تا به آرامی، آبش کاملا تبخیر بشه. نمک باقی مانده در ظرف کاملا بهداشتی و سالم و کاملا طبیعی و تصفیه شده است.

استفاده از نمک چه در پخت و پز چه به همراه میوه و مابقی خوراکیهای لازمه به شرط  اینکه سالم و طبیعی باشه. استفاده از نمک به خاطر طبیعت "گرم و خشک" خصوصا برای خانمها ضرورت داره و همچنین افراد سرد مزاج-بلغمی- با استفاده بیشتر از نمک بسیاری از مشکلات جسمیشون رو برطرف خواهند کرد.

البته "نمک" سالم و طبیعی بخاطر مملو بودن از مواد معدنی و عالی و عناصر مورد نیاز بدن، به عنوان یک غذای کامل شناخته میشه و به همراه نان میتونه همه احتیاجات بدن رو تامین کنه.

در اخر این بحث برخی از فواید نمک سالم و طبیعی خصوصا نمک دریا رو اشاره میکنم:

1-رفع و جلوگیری از پوکی استخوان خصوصا در خانمها به علت کلسیم طبیعی موجود در نمک طبیعی

2-رفع دردهای مفصلی به علت خشکی و گرمی نمک و از بین بردن رطوبت زیاد بدن که عموما در مغز و در مفاصل جمع میشه

3-از بین بردن تبعات و بیماریهای وابسته به بلغم که نوعا در خانمها ایجاد میشه مثل:

خواب زیاد

تجمع چربی در نقاط مختلف بدن خصوصا پهلوها و شکم

حساسیت و خراب شدن پوست

بی حالی و کسالت

4-بهبود عفونتها و زخمهای بیرونی و داخلی خصوصا مشکلات دهان و لثه

5-تنظیم فعالیتهای معده و هضم کامل و صحیح غذا و جلوگیری از ترشی و بازگشت غذا یا گاز معده به مری

6-تصفیه خون و پایین اورنده قند و چربی و جلوگیری از رسوب عروق

7-جلوگیری از بسیاری از بیماریهای عصبی ناشی از عملکرد مغز. نمک با ایجاد خشکی و از بین بردن رطوبت بیش از حد مغز از بیماریهای مختلفی ار جمله افسردگی، پرخاشگری. شخصیت دوگانه و موارد دیگه جلوگیری میکنه

در پایان این نکته رو هم اضافه کنم مقدار مصرف نمک اگر سالم و طبیعی و خصوصا از نوع دریائی باشه، محدودیت خاصی نداره و به سلیقه و نیاز بدن هر فرد برمیگرده.

بهترین شیوه مصرف نمک قبل و بعد از غذاست تا در ضدعفونی کردن محیط معده و اماده سازی برای جذب و هضم غذا کمک کنه

بهترین طریق مصرف هم ریختن روی زبان هست که هم بافت زبان رو ترمیم و بازسازی و تمیز میکنه هم بزاق دهان رو متعادل و خوشبو میکنه هم باعث تمیزی دندان و تقویت لثه ها میشه و نهایتا با تعدیل بزاق به محیط اسیدی معده غلبه میکنه و باعث هضم بهتر غذا میشه.

Template Design:Dima Group