گوجه فرنگی از جمله خوراکیهای بدون سابقه و غیر طبیعی ست که میشه گفت بطور مشکوک در جهان گسترش یافت و توضیحات علمی موجود، محدود و بدون ریشه در تاریخ علم خوراک هست.

گوجه فرنگی یکی از اولین گیاهان خوراکی تغییر ماهیت داده شده است که آثار و خواص مشخص و متقنی نداره و هضمش برای معده بسیار سخته.

در هر صورت بعد از رواج مصرف گوجه فرنگی، رب هم ابداع و ترویج شد و مردم با روشهای خاصی این کار رو انجام میدادن که این روزها تهیه رب جز مقدار کم- در کارخانه ها انجام میشه. متاسفانه در کارخانه ها نه تنها هیچ بهداشت و موازینی رعایت نمیشه بلکه یا از بدترین انواع گوجه فرنگی برای تهیه رب استفاده میکنند و یا برای سود بیشتر، از ربهای وارداتی-نوعا چینی- که به صورت فله ای وارد میشه، استفاده میکنند و اکثر کارخانه های موجود صرفا بسته بندی و عرضه کننده هتسند، نه تولید کننده!

رب های موجود حاوی رنگهای شیمیایی و افزودنیهای زیادی ست که قطعا برای سلامتی مضره خصوصا ربهای ارزان قیمت  با نشانهای گمنام.گرچه گاهی کارخانه های مشهور هم به اقدامت ضد سلامتی میپردازن.

اما در خصوص ربهای خانگی هم موارد قابل توجهی وجود داره:

اولا: تاجایی که ممکنه برای رنگ و طعم غذا از گوجه تازه غیر گلخانه ای استفاده کنند و رفته رفته رب رو کلا از چاشنیهای خوراکی خذف کنند

ثانیا اگر بنابر استفاده از گوجه باشه. در غیر فصل یا زمانی که دسترسی به خرید نیست، استفاده از گوجه خشک شده بهتر و سالمتر از رب هست.

ثالثا: در استفاده از گوجه اصلا از پوستش استفاده نشه و حتما دور ریخته بشه چون برای معده قابل هضم نیست و تنظیم و طبیعت معده رو بهم می ریزه.

Template Design:Dima Group