استاد برای چاق شدن افرادی که استعداد چاقی ندارن و بخاطر طبع گرم نمیتونن از مغزها و خوراکیهای گرم استفاده کنن چه توصیه ای دارید؟
 
امروزه به بزرگی شکم چاقی گفته میشه که کاملا غلطه و این نوع از چاقی بیماری محسوب میشه و برای قلب و کبد بسیار مضره. افراد چاق ذاتا و از بدو تولد چاق هستند و به هیچ طریق هم امکان لاغر شدن ندارند و رژیمهای غلطی که این روزها بسیار باب شده جز میضی و ضعف اعصاب و مشکلات روانی فایده ای نداره.
در نقطه مقابل هم لاغری طبیعی از بدو تولد هست و با خوردن یا رژیم خاص امکان چاق شدن وجود نداره و جز به بزرگ شدن شکم و بالا رفتن چربی نمی انجامه.
بنابراین هرکس باید به طبیعت و حالت اولیه و ذاتی خودش قانع و راضی باشه و فعالیتهای بدنی و فکری خودش رو بر اساس توانایی جسمی ش طراحی و اجرا کنه. 
البته اگر کسی بر اثر یکی از انواع سوء تغذیه یا مشکلات دیگه دچار لاغری و ضعف بیش از حد باشه می بایست از مکملهای غذایی استفاده کنه تا نیروی کافی برای زندگی راحت رو داشته باشه.
در هر صورت کاری که شما میتونید بکنید تقویت تواناییهای جسمانی ست نه چاق شدن و این هم به عوامل مختلفی من جمله سالم و طبیعی بودن خوراک و بهره بردن از یک رژیم صحیح و معقول بستگی داره.
برخی از بهترین خوراکیهای برای تقویت عمومی بدن اینهاست:
استفاده مداوم و منظم از 4 مایع اصلی و حیاتی یعنی : شیر، عسل،سرکه و آب سالم
استفاده منظم و مداوم از لبنیات سالم و طبیعی خصوصا: کشک، ماست، دوغ
استفاده منظم و مداوم از میوه ها خصوصا: سیب و انگور
گوشت تازه گوسفند
قارچ طبیعی
زیتون
تنقلات من جمله 4 مغز، کشمش، انواع بادام، انواع برگه و میوه های خشک
انواع آش و سوپ خصوصا آش جو و خوراکیهای تشکیل شده از نخود
برنج کته و بدون آبکشی
تخم مرغ طبیعی 
جوانه گندم به شکل های مختلف خصوصا سمنو یا تازه
ماهی
استفاده منظم و مداوم از سبزی جات تازه خصوصا کلمها
نان سالم که تقریبا فقط سنگک هست یا نان های محلی
انواع خرما
**** و صد البته ورزش و نرمش همیشگی حتی پیاده روی****

Template Design:Dima Group