برا ی درمان عفونت ادراری راهنمایی کنید
 
این سوال خیلی کلی و نامفهومه و البته تخصصی و مهم. اگر محل خروج ادرار، شریانها،مثانه، کلیه و... هریک به باکتری یا قارچ آلوده باشند، ایجاد عفونت میکنند که گاهی همراه با سوزش و در بسیاری از موارد نشانه ظاهری خاصی نداره. بانابراین کسانی که به این بیماری دچارند حتما باید از طریق متخصص اقدام کنند تا عفونت به کلیه ها نرسه که مداواش بسیار سخت خواهد بود!
اما در کل برای جلوگیری از عفونت ادراری این موارد قابل اجراست:
1-نوشیدن مایعات مفید و سالم. لازمه بدونیم نوشیدن زیاد آب از مضرترین کارها برای بدنه و هیچ متخصص، علم و سندی مبنی رو لزوم زیاد نوشیدن آب اظهار نظر نکرده. مصرف زیاد آب مشکلات فراوانی برای بدن ایجاد میکنه که از سختترینهاش کبد چرب هست!
پس منظور از نوشیدنیها، صرفا آب نیست بلکه هر چیز آبدار و مفید که از همه بهتر تغییر رژیمهای غذایی از غذاهای خشک-که متعلق به ایران و این بوم نیست- به غذاهای آبدار مثل آشها، خورشتها،آبگوشت و... همچنین مصرف میوه ها و سبزیجات تازه سالم 
2-رعایت بهداشت فردی با استفاده کمتر از مواد شیمیائی. از نظر اسلام، ادرار از بیشترین شدت و غلظت نجاست برخورداره و علتش امکان ایجاد آلودگی و عفونته لذا کسانیکه بدنبال دوری از این بیماری هستند میبایست در طهارت ادرار دقت بیشتری به خرج بدن. استحمام -حداکثر هفته ای 2 بار هم میتونه در بالابردن بهداشت فردی موثر باشه.
3-استفاده از لباس زیر-شرت- گشاد و نخی. متاسفانه بیشترین علت ایجاد عفونتها و دیگر مشکلات ، از لباسهای زیر تنگ و پلاستیکی با الیاف مصنوعی است. متاسفانه اکثر افراد خصوصا خانمها شدیدا از این موضوع غفلت میکنند و بیش از مردان هم به عوارض و مشکلات مختلف این ناحیه از بدن دچار هستند. پس استفاده از لباس زیر با الیاف طبیعی رو در اولویت قرار بدیم.
4-تخلیه به موقع و سریع ادرار هم از جلمه عوامل مهم جلوگیری از عفونتهای ادراری است. خصوصا پیش از خواب حتما اینکار باید انجام بگیره چون بیشترین عفونتها موقع شب و خواب ایجاد میشه.
5-آخرین توصیه هم استفاده کمتر از خوراکیهای با طبع سرده! خصوصا برای خانمها که می بایست با یک برنامه ریزی دقیق به سمت مصرف بیشتر خوراکیهای با طبع گرم برن. گرمیجات بهترین از بین برنده عفونتها هستن.

Template Design:Dima Group