راه درمان اسید اوریک بالا وکم خونی که باعث شده انگشتان دست به درد آید وموقع نشستن سرتاسر پا درد آید را بگویید
 
    باید از خوردن سردی ها خصوصا گوشت گاو و گوساله.بادنجان.عدس خودداری کنید
استرس و فشار عصبی از بدترین عوامل بالا رفتن اوره است
فعالیت زیاد
کم خوابی
کار فکری سخت
زندگی در هوای سرد و خشک
از جمله مواردی ست که باید شدیدا ازش خودداری کنید . اینها عوامل سودازا هستند.
از خوردن انواع گرمیجات غفلت نکنید و البته باید مداومت کنید تا ان شاءالله مشکل رفته رفته مرتفع بشه.
امواج الکترومغناطیسی هم ذاتا طبع سرد دارند و برای افراد سوداوی کاملا مضره پس در کار کردن با وسایل الکترونیکی و قرار داشن در معرض امواج باید خیلی ملاحظه و مراقب کنید.
 
خوردن گرميجات براي همه خوبه يا فقط براي مزاجهاي خاص؟
چون من به محض خوردن افت دهان ميزنم و خيلي وقتها دوس دارم يخ بخورم حتي در همين فصل
راهكاري براي درمان وجود داره 
 
    جز برای پسرهای نوجوان و کسانی که طبع خیلی گرم دارند، مفید و بلکه ضروریه.
ممکن طبع شما هم گرم باشه که حساس هستید اگر اینطوره کمتر از گرمیجات و بیشتر از سردیها استفاده کنید.
 
 
بفرمایید برای گرم شدن مغز سر چه خوراکهایی مفیده؟
اکثر چیزهای گرمی که میخوریم اصولا برای گرم شدن معده هستند. 
فرقی بین خوراکهای این دو مورد وجود دارد؟
 
    گرمی یا سردی مغز به موارد متعددی بستگی داره
در کل میشه 3 نوع سردی برای بدن در نظر گرفت
اول سردی کل بدن
دوم سردی معده
سوم سردی مغز
اگر بدلایلی خون حرارت طبیعی خودش رو از دست بده ابتدا برروی مغز و سپس کل بدن اثر سوء میذاره و این روند نسبتا طولانی مدت و بخاطر مشکلات مختلفی ممکنه بوجود بیاد و صرفا خوردن خوراکیهای سرد مزاج چنین وضعیتی ایجاد نمیکنه.
خوردن سردیجات صرفا به سردی معده منجر میشه که عوارضی هم داره و معمولا سریع و ساده از بین میره اما سردی مغز، به سادگی قابل رفع نیست و زمان زیاد و تلاش زیادی میطلبه.
در کل این عوامل به سردی بیش از اندازه مغز کمک میکنن:
1-خواب زیاد
2-کم غذایی و گرسنگی
3-استرس و عوامل عصبی و هیجانی
4-امواج مغناطیسی
5-سرماخوردگی در ناحیه سر و صورت
6-افراط در خوردن سردیجات
7-کم تحرکی بدن
8-کم بهره بودن از آفتاب مستقیم
9-سستی در عقاید و پایبندی به دستورات دینی
اما برای درمان قطعی نیز باید مطابق مواردی که ذکر شد بطور هدفمند و دقیق یکایک این عوامل رو خنثی کرد. بنابراین برای رفع سردی مغز باید اینکارها بطور پیوسته انجام بشه:
1-دوری از خوردن سردی ها خصوصا سردیهای مصنوعی یعنی روغن کارخونه ای، لبنیات پاستوریزه و کارخونه ای که نوعا از شیرخشک ساخته میشن، گوشت گاو و فراورده های پروتئینی کارخونه ای مثل سوسیس و کالباس و... این موارد در خانمها آثار به مراتب بیشتر و ماندگارتری داره لذا خانمها باید در خودداری از مصرف اینها بیشتر دقت کنند.
2-استفاده از نور مستقیم خورشید. حفظ گرامی سر خصوصا در فصل سرما.تحرک بیشتر و ترجیحا منظم مثل نرمش صبحگاهی
3-دوری از امواج مغناطیسی که البته مقداریش از کنترل ما خارجه و فضای امروز پر شده از امواج مختاف که همگی برای بدن خصوصا مغز مضر هستند اما میشه در استفاده از کامپیوتر،تبلت و موبایل بیشتر مراقب بود.از ماکرویو استفاده نکرد. از امکانات الکترونیکی که با امواج کار میکنند کمتر استفاده کرد
4-دوری از استرس و فکرو خیالات منفی و آزاردهنده خصوصا با دیدن و شنیدن خبرهای بد و فجایع و... 
5-خوردن خوراکیهای با طبع گرم خصوصا برای وعده شام و صبحانه و خالی نموندن بیش از اندازه معده
6-توجه و تاکید در آداب صحیح دینی و مذهبی خصوصا قرئات منظم قران، اقامه نماز و اختصاص وقت معینی از روز به ذکر و همچنین حضور در اماکن مذهبی و زیارتی و مساجد معتبر
در کنار این دستورات کلی رعایت این موارد جزئی و عملی به گرمتر شدن مغز کم میکنه:
1-استفاده از خوراکیهای و داروهای گیاهی که به گرمی مغز کمک میکنند مثل: سنبل الطیب، اسطوخودوس،سیاه دانه و...
نکته مهم در این خصوص اینه که این قبیل مواد طبیعی صرفا از راه خوردن نباید مصرف بشن بلکه از راه تنفس و بخور و همچنین بو و نهاینا ماساژ و مالش بر روی سر و شقیقه آثار بیشتر و بهتری دارند.
استفاده از بوهای خوش طبیعی با طبع گرم. منظور عطر و ادکلنهای مرغوبه
استفاده از روغن سیاه دانه و گلهای دیگه که طبع گرم دارند بصورت مالشی برروی شقیقه ها و ملاج(دقیقا یک وجب بالاتر از نوک بینی میشه ملاج)
استفاده از بخور اسطوخودوس، اکالیپتوس،نعناع،آویشن و...
 
به  تازگی متوجه شدم که فتق ناف دارم دکتر رفتم گفت باید عمل کنی آیا واقعا راهش فقط همینه یانه میشه با طب سنتی مشکل روحل کرد.
 
   اگر درد و عوارض خاصی نداره ممکنه با کم کردن وزن، اصلاح خوراک و استفاده مستمر از زنجفیل، شیرین بیان و بابونه، رفع بشه. وگرنه باید به متخصص مراجعه کنید.
 
 لطف میکنید دلیل تلخی دهان هنگام صبح را بیان کنید
 
اگر صرفا تلخی دهان باشه و علائم و عوارض دیگه در بدن وجود نداشته باشه احتمالا در اثر عفونت گلو یا ریه و همچمیم سیونسهاست اما اگر به همراه خشکی پوست، حرارت زیاد بدن و عطش زیاد باشه، نشانه پرکاری کبد و غلبه "صفرا"است. در این صورت می بایست خوراکیهای اسیدی مثل اکثر میوه ها با مزه ترش بیشتر مصرف کنید. همچنین بطور منظم حجامت انجام بدید.
 
 
   راه معالجه بالا بودن ویتامین dواسید اوریک وتری گلیسیرید را بفرمایید وهمینطور پایین بودن پتاسیم  وrbc و hematocrite ممنون میشم در هر ماه یه ویتامین d3برا پایین بودن کلسیم میخوردم الآن که آزمایش دادم میبینم که 145.3 شده که باید بین 30 تا122باشه وموز را برای پایین بودن پتاسیم خوردم حالا میبینم که چربی بالا رفته
 
    این عدم ثبات در املاح ممکنه عصبی باشه که باید زودگذر باشه اما اگر مدت زیادیست اینطور شده احتمالا تعادل به اخلاط چهارگانه خون به هم خورده و شما نیازمند یک رژیم سالم سازی هستید. باگر بعد از رژیم سالم سازی تعادل املاح برقرار شد و یا صرفا یکی از اونها بالا یا پایین بود یا کلا جهت و معنای خاصی پیدا کرد که بیماری قابل تشخیصه و اگر تغییری حاصل نشد، مشکل عصبیه و با آرامش و ترک هیجان و فکر و خیال برطرف میشه.
 
   بفرمایید علائم سردی بدن، معده و خصوصا سردی مغز چیست؟
 
        تعداد علائم سردی بسیار زیاده و در افراد مختلف،متفاوته. افراد سردمزاج به یک شکل بدنشون عکس العمل نشون میده و گرم مزاجها به نوع دیگه اما در کل بر سردی مزاج دستگاه هاضمه مختل میشه و در هضم غذاها با مشکل و حتی درد روبرو میشه، اشتها ثبات نداره. پس زدن غذا به مری و ترش کردن زیاد اتفاق میفته. احساس لرزش، ترس و سرما از بدن بیرون نمیره. از نظر روانی هم فکر و خیالات منفی، انواع وسواس، بدبینی و همچنین تکرار بی جهت کارها اتفاق میفته که البته به میزان شدت سردی ممکنه کم یا زیاد باشه.
 
می خواستم علت خستگی وبی حالی رو بدونم
 
اگر بطور مقطعی باشه و علائم خاص دیگه من جمله درد در نواحی مختلف بدن یا تنگی نفس و...به همراه نداشته باشه، در اثر آلودگی آب و هواست. البته عوارض برخی داروها هم میتونه باشه.
 
 
   یکی از آشناها۲تا از رگهای قلبش گرفته دکترا میگن حتما باید عمل بشه اما مریض تیروییدش بالاست وپایین نمییاد یه آمپول تجویز کردند متاسفانه این آمپول پیدانمیشه میخواستیم بدونیم طب سنتی چه چیزی تجویز میکنه 
 
   معمولا برای پرکار تیروئید می بایست از طریق فصد یا اهدا خون از بدن خارج بشه چون پرکاری تروئید از فشار خون و زیادی خون در اطراف این غده ایجاد میشه. اما در این حالتهای اورژانسی چه میشه کرد احتمالا باید از داروهای ترکیبی گیاهی استفاده کنند و لاجرم می بایست متخصص داروهای گیاهی پیدا کنید که خیلی حاذق و با تجربه باشند. متاسفانه من کسی رو نمیشناسم.
 
 
آیا راه کاری برای جلوگیری از  چربی زیاد پوست سر وجود داره؟؟ 
واینکه استفاده از زاج بعد از استحمام برای جلوگیری از بوی بد عرق مضر است؟؟
 
 
کمی پودر سدر به شامپوتون اضافه کنید مشکل پربی زیاد کاملا رفع میشه.
استفاده از زاج سفید بصورت پودر شده برای پوست سالم مشکلی نداره و از قدیم به عنوان از بین برنده بوی بد استفاده میشده البته اگر پوست قسمتی از بدن دچار خراشیدگی یا نازکی خاصی باشه، باید مراقب بود.

Template Design:Dima Group