-          آیا جو میزان قند را در خون بالا می برد .آبجو یا نان جو یا جو دو سر برای آنها که محدودیت قند دارند کدام بهتر است؟

کلا جو از گندم قند کمتری داره و جو دوسر باز هم کمتر

برای رژیمهای سالم سازی نان جو بهتر از نان گندمه. هرچند نان جو خالص بخاطر سفتی قابل خوردن نیست و معمولا با آرد گندم مخلوط میشه و هرچه نان جو سفت تر باشه خالص تر و مفیدتره.

درباره ماءالشعیر کارخانه ای هم بهش قند اضافه میکنند که برای دیابتی ها مضره اما اگر در منزل تهیه بشه، مشکلی نداره و حتی برای شیرین کردنش میشه از عسل استفاده کرد که برای بیماری قند ضرری نداره.

 

-          درسته كه اب جو شكم را بزركً ميكند؟

این حرف درباره نوشابه های صنعتی زده میشه و علتش ممکنه افزودنیهای ناشناخته ای باشه که باعث ایجاد اشتهای کاذب میشن. بنابراین این حرف درباره دلسترهای کارخانه ای نمیتونه درست باشه چون افزودنیهای دلستر، شناخته شده است و عامل چاقی نیست اگرچه قند و اسید(گاز) هر دو ضررهایی دارند اما عامل چاقی نیستند.

-          استفاده از جو برای حافظه مشکلی نداره؟

جو بخاطر طبع سرد-که البته متمایل به معتدل هست- ممکنه آثار خوراکیهای سردمزاج رو داشته باشه که برروی فعالیت مغز تاثیر دارند اما این تاثیر خصوصا بعد از فرآوری نمیتونه قابل اندازه گیری باشه و اهمیتی نداره. فواید جو اونقدر زیاد هست که تبعات بسیار کمی که ممکنه جو همانند هر خوراکیه دیگه داشته باشه، باید نادیده گرفت. هرچند زیاده روی در خوردن هرچیز ممکنه این تبعات رو به ضرر تبدیل کنه.

سلام

از غلات بحث درباه جواری(ذرت) و سویا باقی مونده که این دو در ایران مصرف بالایی ندارند اما نکاتی درباره شون هست که باید بهش توجه بشه:

ذرت رو اصلا نباید به شیوه ی چخت مکزیکی که رایج هستف استفاده کرد که مضرات فراوانی بخاطر ترکیتب شدن با روغن و نمک و چیزهای دیگه ایجاد میکنه و بهترین روش خوردن ذرت همون شیوه سنتیه کباب کردن روی اتش هست. البته در برخی کشورها از آرد ذرت نان تهیه میشه که در ایران مرسوم نیست اما این آرد برای بدن مضر هست و حتما باید غنی سازی بشه که بخاطر مضرات فراوان غنی سازیهای صنعتی، عدم مصرف این آرد توصیه میشه.

سویا هم که معمولا به عنوان پروتئین گیاهی معرفی میشه علیرغم فوایدی که داره مصرف زیادش برای آقایان مضره چون حاوی هورمونهای زنانه ست.

البته هر دو این غلات بخاطر روغنی بودن، زود فاسد میشن و هضمشون سخته و بهتره در مصرفشون احتیاط لازم انجام بشه.

 

 

-          دلستر های کارخانه ی باعث چاق ی نمی شوند

قبلاتر توضیح دادم. دو نوع دلستر در ایران تولید میشه. یک نوع از مالت که طبیعی هست و یک نوع از اسانسهای آماده ی وارداتی.

نوع دوم قطعا مشکلات نوشابه های گازدار رو به همراه داره

اما نوع اول علت علمی برای چاق کنندگیش وجود نداره چون جو و فراورده هاش بخاطر دیر هضم بودن، احساس سیری بیشتر و با دوام تری به انسان میدن و اتفاقا از چاقی جلوگیری میکنند. البته بحث قند که بطور غیر مستقیم ممکنه باعث تنبلی و نهایتا اضافه وزن بشه رو هم باید مد نظر قرار داد که این در صورتی اتفاق میفته که فرد به نوشیدن نوشابه های قنددار معتاد باشه.

 

-          ایا برای کسانی که نفخ دارن ماالشعیر مشکلی نداره

گاز دلستر نفخ معده رو تشدید میکنه. سعی کنید در منزل تهیه کنید.

 

-          دلستر که در ایران تولید می شه واقعا از مالت استفاده می شه ؟من که باور نمی کنم در ضمن یکی از عوامل ایجاد سرطان همین نوشیدنیها ی گازدار و مواد قندی آن..سرطان معده

اینطور که میگید نیست. چون با تخمیرش مشخص میشه که از جوانه جو(مالت) تهیه شده. البته همه مارکهای موجود قابل اطمینان نیستند.

 

-          دلستر برای مرد ها ضرر داره؟ ویا اینکه برای خانمها ؟ رازک داخل دلستر همان رازیانه است؟

مصرف زیاد و مداوم رازک بصورت جوشانده، باعث کنترل تمایلات جنسی میشه و این گیاه بر روی زن و مرد اثر هورمونی داره. البته در دلستر، مقدار بسیار ناچیزی از این گیاه افزوده میشه اما اگر مصرف افراطی باشه بعید نیست چنین اثری بذاره.

رازیانه گیاه مستقل و متفاوتی از رازک هست و حاوی هورمون زنانه که مصرف همیشگی اون برای خانمها ضروریه

 

-          مضرات احتمالی مالت و ماءالشعیربر بیماران دیابتی را؟

مصرف ماءالشعیرهای کارخانه ای که حاوی قند هست برای بیماران دیابتی مضره اما اگر در منزل تهیه بشه نه تنها ضرر نداره بلکه از بهترین کنترل کننده های قند خون است

 

 

Template Design:Dima Group