یکی از مفیدترین و مهمترین خوراکیها که هم از نظر جسمانی و هم از نظر تقویت معنویت، بسیار مفید و موثره، "جو" است که به اشکال مختلف قابل استفاده است. البته و متاسفانه دستهای پنهانی در گذشته و حتی الان، این خوراکی ضروری و مهم رو از تغذیه مردم خارج کردند که خانواده ها خصوصا خانمها باید با دقت و با مطالعه به خواصش پی ببرند و در خوراکیهای روزمره خانواده واردش کنند.

جو گذشته از استفاده در آش و سوپ که نسبتا رایج هست، میتونه بصورت نان هم استفاده بشه. اما شاید بهترین روش و راه استفاده از منافع پرشمار و بی نظیر جو، استفاده از عصاره جو باشه که هم در بازار موجوده هم امکان تهیه ش در منزل هست. بی شک آب جو یا همون عصاره گرفته شده از جوانه جو(مالت) بهترین نوشیدنیهاست که نه تنها برای بخش های مختلف بدن مفیده بلکه بسیاری از بیماریها رو مداوا میکنه و از ابتلای بدن به بسیاری از بیماریها جلوگیری میکنه.

جو، طبعی سرد و متمایل به اعتدال داره و برای همه سنین و همه جور مزاج مفیده

 

همونطور که قبلا عرض شد استفاده از جو و فرآورده های طبیعی جو برای بدن ضرورت داره و جو یکی از مفیدترین خوراکیهاست.

گرچه تبلیغ و ترویج آبجوهای الکلی که بر اساس شیوه ای خاص تولید میشن، استفاده از آبجوی طبیعی رو تحت الشعاع قرار داده، اما برای توقیت جسم و حفظ سلامت لازمه که حتما از این نوشیدنی مفید استفاده کنیم.

با توجه به اینکه نوشابه ها کاملا مضر هستند، استفاده از دلستر یا نوشیدنی مالت، نه تنها به عنوان جایگزین مناسب شناخته میشه بلکه بخاطر اقلیم کشورمون که اکثر مناطق کم آب و خشک هست، نوشیدن مایعات طبیعی در کنار آب، بسیار مهم و ضروری ست. همچنان که خوردن غذاهای خشک و بی آب مضره.

درباره میزان الکل دلسترها هم لازم بدونیم که شیوه تولید ماءالشعیر و دلستر در ایران، غیر الکلی هست(تخمیر محدود) و اساسا حاوی الکل نیست و درصد ناچیز الکلی که وجود داره در فرایند تولید مالت، حاصل میشه که قابل توجه نیست(کمتر از نیم درصد). بین مارکهای موجود بازار هم، بسیاریشون، بجای مالت(جوانه جو) از اسانس های آماده وارداتی استفاده میکنند که کاملا مضره و فعلا مارک بهنوش سالمتر از مابقیست.

البته تهیه آب جوی غیر الکی کار ساده ای ست که میشه براحتی در منزل انجام داد و از فواید بی نظیرش بهره برد، چرا که دلسترهای بازاری، حاوی قند و گاز کربنیک هستند که هر دو مضرند(هرچند بخاطر این ضرر نباید از اصل نوشیدنش صرف نظر کرد) بنابراین کسانی که از کمبود آهن، کمبود ویتامینهای ب، کمبود پتاسیم و خصوصا عطش زیاد و خشکی پوست و مو رنج میبرند، میتونن با تهیه آبجوی غیر الکلی در منزل از همه فوایدش استفاده کنند.

برای تهیه ماء الشعیر کافیه 100 گرم جو درسته(با پوست باشه خیلی بهتر و مفیدتره) کاملا شسته و تمیز بشه و در یک لیتر آب ریخته بشه و در یک ظرف مسی برای مدت 40 دقیقه با حرارت ملایم بجوشه، نشانه خوب جوشیدن جوها، پخته و شکفته شدنشون هست که رنگ آب به زرد متمایل به سرخی تبدیل میشه.

کسانی که املاح بدنشون کمه و به فقر آهن و ویتامین گرفتارند، بهتره بدون صاف کردن فقط مایع رو از تفاله جو جدا کنند تا املاح بیشتری وارد ماءالشعیر بشه( شبیه آبلیمو در تحت ظرف لرده هایی باقی میمونه) و اگر کسی فقط برای رفع عطش میخواد استفاده کنه میتونه کاملا مایع جوشیده رو صاف کنه و مایع شفاف بدون لرده رو جدا کنه.

این مایع باید در یخچال قرار بگیره و برای شیرین کردنش هم میشه از عسل استفاده کرد.

عمر این نوشیدنی طولانی نیست و نهایتا تا 48 ساعت باید مصرف بشه.

Template Design:Dima Group