چند ساعتی به لیلة القدر باقی مونده...شبی که بسیار بزرگ و مهمه و به فرمایش قرآن کریم از یک عمر بهتره. پس اگر چنین شبی رو با موفقیت و به خوبی سپری کنیم، نه یکسال آینده بلکه همه عمر میتونیم از منافع معنوی و مادی و برکات بی نظیرش بهرمند بشیم.

لازمه برای درک شب قدر 3 کار رو انجام بدیم:

  1. 1.استغفار زیاد. یعنی گفتن (استغفرالله ربی و اتوب الیه) خصوصا از غروب به بعد
  2. 2.صلوات زیاد بفرستیم (اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن عدوهم) خصوصا از غروب به بعد
  3. 3.فقط کمی از تلاشی که هر سال برای درک شب قدر و بخشیده شدن و روا شدن حاجات خودمون انجام میدادیم رو برای توجه به امام عصر علیه السلام صرف کنیم.

 توجه به امام عصر هم یعنی اینکه موارد زیر رو بدانیم و باور داشته باشیم:

الف/ امام مهدی علیه السلام دوازدهمین امام ما و آخرین جانشین پیامبر ختمی مرتبت است که در سال 255 قمری یعنی 1181 سال پیش متولد شدند. تولد مخفیانه، عمر طولانی و ظهور ایشون از بزرگترین امتحانات الهی برای مومنان است.(الذین یومنون بالغیب) امام مهدی علیه السلام با رعایت دقیق دستورات الهی همانند مابقی انسانها در یک شهر، یک خانه و بسادگی و با روش انبیاء و اوصیای الهی زندگی میکنند و تا روز موعود که برای مقابله با ظلم و فساد و برپایی حکومت عدل جهانی قیام کنند، به انسانهای پاک، نیازمندان و هرکس که خالصانه ایشان را بخواند، یاری میرسانند.

ب/امام مهدی علیه السلام 2 بعد وجودی دارند یکی همین بعد دنیایی که مشهود است و پدرشان امام حسن عسکری و مادرشان حضرت نرجس خاتون (علیهماالسلام)است. یک بعد ملکوتی که واسطه خدا با بندگان و خلایق هستند. لذا هر رابطه ای بین مخلوقات با خالق، صرفا توسط ایشان انجام میگیرد. از خلقت و رزاقیت و امنیت گرفته تا اجابت دعاها، چه مسلمان چه غیر مسلمان. چه انسان چه مابقیه خلایق.

ج/در سال یک بار و در شب قدر همه برنامه های زندگی بشر از سوی خداوند متعال برای امام مهدی علیه السلام فرستاده میشود لذا مخاطب اصلیه لیلة القدر ایشان هستند و ما چون ایشان را امام و پیشوای خود و خلیفه و جانشین خدا در زمین میدانیم، برای داشتن بهترین زندگی در سال پیش رو و بلکه همه عمر به ایشان توجه و توسل پیدا میکنیم.

والسلام

Template Design:Dima Group