بسم الله الرحمن الرحیم

اَللَّهُمَّ وَ اجْعَلْنا فى سآئِرِ الشُّهُورِ وَ الْاَيّامِ كَذلِكَ ما عَمَّرْتَنا، وَاجْعَلْنا مِنْ عِبادِكَ الصّالِحينَ الَّذينَ يَرِثُونَ الْفِرْدَوْسَ هُمْ فيها خالِدُونَ، وَ الَّذينَ يُؤْتُونَ ما اتَوْا وَ قُلُوبُهُمْ وَجِلَةٌ اَنَّهُمْ اِلى‏ رَبِّهِمْ راجِعُونَ، وَ مِنَ الَّذينَ يُسارِعُونَ فِى الْخَيْراتِ وَ هُمْ لَها سابِقُونَ.

 اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِهِ، فى كُلِّ وَقْتٍ وَ كُلِّ اَوانٍ، وَ عَلى‏ كُلِّ حالٍ عَدَدَ ما صَلَّيْتَ عَلى‏ مَنْ صَلَّيْتَ عَلَيْهِ، وَ اَضْعافَ ذلِكَ كُلِّهِ بِالْاَضْعافِ الَّتى لا يُحْصيها غَيْرُكَ، اِنَّكَ فَعّالٌ لِما تُريدُ.

آخرین خواسته کلی حضرت سجاد علیه السلام در دعای 44 صحیفه سجادیه، دوام معنویت و برکات ماه مبارک رمضان در سایر ماههاست. لذا بیان میدارند:

خدایا ما در سایر ماهها و روزهای عمرمان همانند ماه مبارک رمضان که موفق به طاعت و عبادت بودیم، قرار بده. و از جمله بندگان صالحت قرار بده که وارث بهشت هستند.

خدایا ما را از جمله کسانی قرار بده که آنچه- از اموال- به آنها میرسد را - به فقرا-می بخشند در حالیکه قلبهایشان از رفتن به سوی پروردگارشان، بیمناک است.

و قرار بده ما را از جمله کسانی که در انجام کارهای نیک شتاب می کنند و -بر دیگران-پیشی میگیرند.

در انتهای این دعای شریف نیز صلوات خاصی رو حضرت بیان میکنند که بسیار زیباست:

خدا بر محمد و آل او درور فرست در هر زمان و فرصتی و در هرحالی، به تعداد درودهایی که بر دیگران فرستاده ای و بیفزا بر این درودها به تعدادی که جز خودت قادر بر شمارش آن نیست که تو بر هر چه که بخواهی توانایی.

ان شاءالله که ماه مبارک رمضان امسال و همه سالهای عمرمون به این دعای امام سجاد علیه السلام آباد و پربرکت باشه و بر روزه داری حقیقی موفق باشیم.

 

 

 

 

Template Design:Dima Group