نکاتـی چند از سخنرانی با موضـوع  " تربیت اسلامی "

 

1- فرزند بین سن 7 تا 14 سالگی در حال دیدن آموزش می باشد، حتی بازی هم که می کند، باید آموزشی باشد، تا بتوان بعد از آن به او اتکا کرد.

 

2- برای تقویت ایمان فرزندان، اعمال انسان باید حقیقی باشد، زیرا آنان باطن اعمال انسان را می بینند و به آن عمل می کنند نه آنکه با چشم ظاهری خود می بینند.

 

3- انسان نباید در خصوص دیگران رأی صادر نماید، البته باید اهل حساب و کتاب باشد و بین افراد رتبه بندی و تمایز قایل شده ولی رأی یا حکمی مبنی بر خوب یا بد بودن افراد نباید صادر نماید.

 

4- اصل وظیفه معلم، تربیت و پرورش انسان است، نه یاد دادن کتابهای درسی، به همین دلیل نیز است که می گویند: معلمی شغل انبیاء(ع) است.

 

5- ریشه تمامی اعمال وعقاید انسان در دو چیز می باشد: یکی ژنتیک انسان است(یعنی حلال زادگی) و دیگری تربیت پدر و مادر.

 

6- انسان در ابتدا باید خدا را قبول کند و ایمان بیاورد، بعد چیزهای دیگر، شاید خیلی ها نماز بخوانند ولی خدا را هم قبول ندارند؟! به همین سادگی.

 

7- ارکان ایمان با چند چیز سست می شود که یکی از آنها سؤالات بیخودی است که پاسخ آن برای ایمان انسان فایده ای نداشته و به ایمان نه اضافه می کند و نه کم.

 

8- همه انسانها می دانند که فطرتا خدا هست حتی اگر فرستاده ای هم نباشد زیرا که مخلوق خدا هستند و ارتباط با خدا دارند. لذا پیامبران برای اتمام حجت هستند.

 

9- حجت باطنی(عقل) و حجت ظاهری(رسول)، هر دو تجلی یکدیگر هستند، هرکس به حجت باطنی خود توجه کند به پیامبر می رسد، و هرکه به پیامبر توجه کند به حجت باطنی می رسد.

 

10- حجت باطنی همان عقل، فطرت و درونیات انسانهاست.

 

11- کسانی که در روز عید غدیر با حضرت علی(ع) بیعت کردند ولی بعدها پیمان خود را شکستند، خدا، پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) را قبول نداشتند، ایمان نداشتند، که بیعت خود را شکستند.

 

12- هیأت آمدن، مسجد رفتن، خوب است ولی ملاک نیست، بلکه ایمان به خدای افراد است که ملاک    می باشد. زیرا ممکن است شخصی مسجد یا هیأت برود ولی به هیچ کدام اینها ایمان نداشته باشد.

 

13- امام خمینی(ره) موظف بود که این حکومت را برپا کند، و این همان حکومت انبیاء(ع) است، کسانی که امروزه می بینید بدون دلیل به هر کسی تهمت زده و ناروا می گویند، در واقع به این حرف ایمان ندارند.

 

14- اکثر خواص ما امروزه در دنیای مجازی خودشان زندگی میکنند و خود را داخل حباب خودشان محصور کرده اند و وارد دنیای واقعی نشده و ارتباطی ندارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group