در این مجال، در خصوص شرایط منطقه و ارتباطش با ظهور بررسی گذرا و مختصری انجام میشه تا ان شاءالله با دیده بازتر به مسائل بنگریم و راه گم نشه.
قبل از بیان، لازمه تذکراتی رو عرض کنم:
1-گرچه بنده به نزدیک بودن ظهور یقین دارم اما بنابر توصیه ائمه هدی هرگز بدنبال تعیین زمان و حتی تطبیق قطعی اتفاقات و علائم نیستم اما از سوی دیگه مسکوت گذاشتن این مسئله مهم رو جایز نمیدونم و فراخور شرایط، بعضا مطالبی رو عرض میکنم.
2-متاسفانه بخاطر دور بودن ذهن اکثر افراد جامعه از مسئله ظهور و حرف و نظرات عجیب و غریب و غلط و بدون سندی که از سوی افراد مختلف خصوصا در مدارس و برخی از هیئات و اماکن دیگه مطرح شده، خیلی از مومنین موضع صحیح و دقیقی نسبت به تحولات ظهور ندارند و با شنیدن یا مطالعه هر مطلبی در خصوص ظهور دچار انفعال میشن. در حالیکه مسئله از ظهور از اصول فکری و اعتقادی ماست و تشکیل جمهوری اسلامی جز برای مقدمه سازی و زمینه سازی ظهور نبوده و نیست.
3-بی شک کسانی از مباحث ظهور بهره میبرند که قلبا با امام عصر علیه السلام در ارتباط باشند و اصولا این راه جز با محبت و اعتقاد قلبی پیموده نمیشه و هرکس بیشتر متوجه و معقتد و ملتفت باشه، درک بهتر و بالاتری از واقعه عظیم ظهور داره وگرنه یا بی تفاوت باقی میمونه و از خیل منتظران و یاران حضرت جا میمونه یا به دام خرافات و عقاید انحرافی و تطبیق و تشبیهات بی اساس میفته.
بنابراین با عقیده و با دقت مباحث ظهور رو پیگیری کنیم و همزمان به محبت و توجهمون نسبت به ساحت مقدس امام عصر اضافه کنیم.
مطابق روایات، اتفاقات مهم و اصلی که در این منطقه و پیش از ظهور یک به یک محقق میشه و زمینه ظهور رو فراهم میکنه در یک بازه زمانی 2 ساله اتفاق میفته که عموما در منطقه شامات-سوریه.فلسطین.لبنان.اردن و بخشی از ترکیه- و عارق و عربستان هست.که ابتدا از جنوب سوریه و منطقه ای بنام درعا آغاز میشه و پس از گسترش یه کل شامات خصوصا سوریه، وارد عراق میشه. با ورود نیروهای مختلف به این منطقه که هرکس بدنبال منافع خودش هست، رفته رفته جنگ 3 محور و قطب اصلی پیدا میکنه که فرمانده یکی از اینها در روایات به "سفیانی" شهرت داره و از حمایت پنهان و آشکار یهود و غرب بهرمند هست.
گرچه خروج سفیانی با شعار اصلاح آغاز میشه اما بعد از مدت کوتاهی مسیرش تغییر میکنه با کشتار و غارت و ظلمهای مختلف به بزرگترین مشکل منطقه و اسلام تبدیل میشه.گرچه دست از شعار و ظواهر برنخواهد داشت.
شخص سفیانی محصول یک جریان گسترده و عمیق تکفیری 30-40 ساله ست که ریشه اون رو میشه در حجاز جستجو کرد که با دخالت و نفوذ یهود ، نهایتا علیه خود انها وارد جنگ میشه.
سفیانی 3-4 هدف اصلی رو دنبال میکنه که تقریبا به هیچکدومش نخواهد رسید گرچه خساراتی رو به وجود میاره. اول آزادی قدس شریف
دوم آزادی عراق و بطور خاص شهرهای کوفه و بغداد
سوم آزادی مکه و مدینه
چهارم مقابله با قدرت روزافزون ایران
این اقدامات در مدت کوتاهی و تقریبا همزمان با هم انجام میشه و نیروهای سفیانی پس از پیروزی بر 2 نیروی مهم مستقر در سوریه به سمت مدینه خواهند رفت. علت این اقدام، قدرت یافتن یمنی ها و فروپاشی درونی رژیم حجاز هست.
همزمان در ایران هم دوگانگی بر سر مقاومت یا سازش اتفاق میفته که برای دشمنان وسوسه انگیز خواهد بود. گرچه از برخی روایات مدت این اتفاقات یک تا دو سال برآورد میشه اما شروع و پایانش از نظر زمانی مشخص نیست.
ورود نیروهای غربی به طور خاص و شاید گسترده به خلیج فارس و دریای عمان، همزمان با این اتفاقات پیش بینی شده که البته علیرغم مشکلاتی که بوجود میاره اما تغییر چندانی در معادلات ایجاد نمیکنه.
از نظر طبیعی، منطقه و بطور خاص عراق و بخشهایی از سوریه دچار بالایای طبیعی خصوصا بارشهای زیاد و سیل و زلزله میشه که با از بین رفتن بسیاری از محصولات کشاورزی، به مشکلات غذایی و امنیتی دامن میزنه.
مهمترین مقطع مورد اشاره روایات برای این اتفاقات 6 ماه بین جمادی الثانی تا محرم هست که با وقایع عجیب و بزرگ و مختلفی روبروست از جمله:
باران های بی سابقه و سیل
اتفاقات سیاسی در عراق
بن بست نظامی در سوریه و ورود نیروهای غربی و شرقی
فروپاشی علنی حاکمیت حجاز
قدرت گرفتن یمنیها و نفوذ گسترده در عربستان
بالاگرفتن اختلافات سیاسی در ایران
محدود و بسته شدن راه حج و اتفاقات بزرگ در موسم حج
جنگ بی سابقه در منطقه خصوصا سوریه.بخشهایی از عراق .عربستان و خلیج فارس
کشتار و تسویه حسابهای سیاسی و خشن در عربستان خصوصا شهرهای مکه و مدینه
اتفاقات تعیین کننده در مصر و ورود نظامی مصر به جنگ شامات
ورود و نقش تعیین کننده روسیه و ترکیه در جنگ شامات
ورود مستقیم و تعیین کننده نیروهای غربی به جنگ شامات
ان شاءالله با تقویت ایمان و بصیرت و افزایش آگاهی، همواره برای ظهور و کمک به دین خدا اماده باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group