لطفا راجع به اینکه چگونه با امام زمانمون زندگی کنیم ؛صحبت کنید. چه کار کنیم که امر غیبت ظاهری ایشون باعث نشه ازوجود نازنینشون بی بهره بمونیم. ..
چطوری در کارهای روزمره خودمون ایشون رو حاضر ببینیم؟
 
استاد طباطبایی:
 
البته بحث مفصلی ست که در این جا امکان طرح کاملش نیست اما مهمترین نکات در این زمینه رو عرض میکنم ان شاءالله که بتونیم بهره ببریم:
راه رسیدن به امام و هماهنگی و همراهی با ایشان، در تبعیت اعتقادی و عملی از وجود مبارک امام هست پس نتیجتا بر همه ی ما لازمه که این هماهنگی رو ایجاد کنیم. یعنی ابتدا عقایدمون رو بررسی کنیم و با اعتقادات امام بسنجیم و خلائها و مشکلاتش رو برطرف کنیم.
اگر این مرحله بدرستی انجام بگیره، رفته رفته برروی اعمال انسان تاثیر میذاره و اعمالمون شبیه حضرت میشه-البته هرکس به اندازه وسعت وجودی خودش- باید توجه داشته باشیم که مهمترین و اصلی ترین عملی که نشان دهنده ی هماهنگی، هم جهتی و همچنین رضایت امام عیله السلام است، نماز به عنوان ستون دین است.
سوره مائده که به بیانی چکیده دین ماست و ارتباط مستقیم با وجود مقدس حضرت حجت داره، محورهایی رو مورد اشاره و بحث قرار میده که بسیار راهگشاست من جمله و از مهمترینش بحث نماز است.
جالب اینکه این سوره مبارکه، نماز کامل و سالم و مقبول رو از یکسو متکی و وابسته به خوراک حلال و طیب میدونه و از سوی دیگه نماز رو بزرگترین و برترین نشانه ولایت پذیری انسان کامل و امام معصوم اعلام میکنه.
پس بطور عملی و برای بررسی و بهبود عقیده و عمل می بایست نمازمون رو سر و سامان بدیم و برای روبراه کردن نماز، می بایست به سراغ خوراک و اصلاحش بریم تا از این طریق، پیوندمون با امام مستحکم و هماهنگی لازم ایجاد بشه.
نکته مهمی که در این بین وجود داره و همه این مسیر رو میتونه بصورت میان بُر برای ما محقق کنه، بحث مهم "محبت" است. محبت به امام، همه این روند رو به کمال رو با سرعت و دقت به انجام و نتیجه میرسونه پس لازمه در این خصوص هم توجه داشته باشیم.
گرچه محبت کردن به امام علیه السلام، بازتاب محبت خدا به ماست اما آنچه از ما بر میاد در این زمینه، اثبات این محبت قلبی به ایشانه و در این راستا هرچه بکنیم کمه؛ از محبت زبانی و ظاهری تا دادن هدایای معنوی و همچنین باز کردن گره از کار دیگران و بخشش و گذشت نسبت به بدیها و ساختن خود و داشتن اخلاق حسنه، همه و همه میتونند به عنوان بهترین هدایای ما به امام باشه.
پس
خوراک
نماز
و محبت
کلید رسیدن به همراهی با امام علیه السلام است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group