نظر شما درمورد استاد رایفی پور چیست؟ بحثای ایشونو میپسندین؟

اظهار نظر در خصوص اشخاص شرعا و اخلاقا جایز نیست و از نظر معرفتی هم قضاوت در خصوص اعمال دیگران غلط و خسارت باره. بنابراین من در مورد شخص ایشون هیچ نظری اعلام نمیکنم اما مواردی هست که به نظر میرسه دونستن و توجه بهش مهم و ضروری باشه:

اولا اینکه نقطه نظرات دینی حتما باید از سوی عالم و متخصص دین که سابقه روشن علمی و اساتید شناخته شده داره و همچنین نظراتش بر اساس موازین و مبانیه متقن اسلامی هست، دریافت بشه. پس اگر کسانی در جامعه صاحب تریبون بودند و به هر دلیلی از جانب دین اعلام نظر کردند نباید اعتنا کرد. مضاف بر اینکه در شرایط سخت و پیچیده آخرالزمان- همچنان که در برخی روایات مستند اومده- دین و تبیین و توضیح مسائل دینی و معرفتی بدست کسانی میفته که واجد شرایط نیستند و بسیاری مردم به همین علت از دینداری فاصله میگیرند.

ثانیا با توجه به گستره علوم و تجربیات علمی جهان معاصر، میان رشته ها و رشته های تلفیقی علمی، بسیار بیشتر از رشته های محض و شناخته شده علوم کاربرد و فراگیری دارند لذا ممکنه سخنان و نوشتارهای با مضامین مشترک بین چند علم تولید و عرضه بشن که تشخیص صحتشون بسیار سخته لذا برای شناخت راه درست و امکان بهرهمندی از این میان رشته ها، لازمه کسانی رو مد نظر قرار بدیم که لااقل در یک رشته اصلی و محض صاحب تخصص هستند و پس از اون با مطالعه یا تحصیلات موازی، گرایشات جدید علمی و تجربی ایجاد کردن و محصولات فکری و علمی خودشون رو اختیار جامعه قرار دادن.

ثالثا هر نوع مبحث علمی که برای رشد جامعه مطرح میشه، حتی الامکان باید از هیجانات و تاثیر پذیری از فضاهای ساختگی سیاسی-اجتماعی به دور و منزه باشه و در این بین نقش رسانه ها به عنوان بازوهای کانالیزه کردن افکار و افراد خیلی مهمه. لذا باید همواره مراقب باشیم اسیر این فضاسازی ها قرار نگیریم و افکار و ایده هامون رو از مجاری سالمی دریافت کنیم که علیرغم حضور در عرصه اجتماعی، از مدیریت شدن توسط رسانه ها و احتمالا قدرتهای پنهان و پیدا، مصون باشند.

و نهایتا و مهمتر از همه اینکه حق رو بشناسیم و سپس افراد و افکار رو با حق بسنجیم. مبادا برعکس عمل کنیم که خسارتش جبران ناپذیره و گمراهی انسان حتمیه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group