لطفا اطلاعات بیشتری از ویژگی یاران حضرت صاحب الزمان در زمینه های زیر بیان کنید

۱ مذهب یاران

۲ جنسیت یاران

۳ اخلاق و رفتار یاران

۴ طبقه اجتماعی یاران

پاسخ این سوال مفصله و باید در چند بخش بیان بشه اما بطور اختصار نکات اصلی رو عرض میکنم. اگر توفیق بود در اینده مفصلتر درباره ش صحبت میکنیم:

تعداد یاران حضرت در ابتدای قیام بیش از یک میلیون نفر و بعد از چند ماه به صدها میلیون نفر میرسه و با پیروزی و تثبت جنبه جهانی پیدا میکنه و اکثریت جهانیان به انقلاب ایشون می پیوندند. بر این اساس طبقه بندی خاصی برای یاران ایشون وجود داره که عبارته از

اطرافیان و صحابی و همراهان خاص

فرماندهان و برگزیدگان جهانی

همراهان قیام که در مکه و مدینه جمع میشن

یمانیها که بلافاصله بعد از خروج امام به ایشون ملحق میشن

اهل عراق که بعد از یمنیها به انقلاب امام میپویندند

ایرانیها - سپاه سید خراسانی- که با خروج امام از عربستان به ایشون ملحق میشن

مصریها که با ورود امام به شام به ایشون ملحق میشن

مابقی اهالی منطقه که در طول این چند ماه رفته رفته به سپاه امام می پیوندند

همراهان انقلاب حضرت از اسیای دور که با تثبت انقلاب ایشون در عراق-کوفه- به جرگه یاران ملحق میشن

و نهایتا غربی ها که بعد از چند سال با انقلاب امام همراه میشن

  • دسته اول از برترین بندگان خدا و در زمره اهل بیت پیامبر هستند
  • دسته دوم از موحدین و برگزیدگان از سرار جهان خصوصا ایران.عراق.لبنان.مصر.افغانستان و عربستان هستند و شیعه حقیقی هستند نه اسمی
  • دسته سوم اهل حق و ولایتمدار هستند

و مابقی از همه ادیان و مذاهب هستند

یاران حضرت هم مرد هم زن هستند اما تعداد مردان بسیار بیشتره و البته اکثریت جوان هستند

بعد از توحید.رعایت حلال و حرام و حقوق مسلم انسانها. اخلاق برتر انسانی و الهی و محبت ورزی از جمله عقاید اصلی یاران حضرت هست.

البته عدم تعصب و رعایت ادب نسبت به مخالفین در منابع مختلفی به عنوان خصوصیت یاران ایشون تاکید شده

یاران حضرت از همه طبقات اجتماعی هستند اما اکثریت از مستضعفین و قشر عام و ساده جوامع هستند

-          در مورد یاران حضرت.. خانمها اصولا چه نقشی دارن؟ وظیفه جهاد.. یا کمک در پشت جبهه مثل زمان رسول الله.. کمک به مداواس مجروحان؟

جز حضور در میدان جنگ که از زنها خواسته نشده. بسیاری از کارها از عهده شون بر میاد

کارهای پشت جبهه زیاده. هرچند با گسترش و پیچیدگی زندگیهای اجتماعی امروز نمیشه همه رو برشمرد اما بسیاری از کارهای تدارکاتی خصوصا امداد و درمان از مهمتریناش هست

-          عصر ظهور .. امام در دسترس همگان هست؟

این هیجانات و احساساتی که الان از روی دینداری برای دنیاداری هست، به محض ظهور فروکش میکنه و کسی سر و دستی برای دیدن امام نمیشکنه چون حجم عظیمی از کارهای بر زمین مانده به مدعیان محول میشه که صدای شکستن استخوانهاشون رو به گوش خودشون خواهند شنید و دیگه فرصت اینکه از امام بت بسازند و مشغول کارهای پوچ و بی فایده بشن، پیدا نمیکنن.

امام همیشه و قطعا بعد از ظهور در دسترس همگان هستند و خودشون مشتاقانه به سراغ اهلش میرن

-          مثلا من عامی یک مشکل خودمو میتونم حضورا به امام عرضه کنم و ازش کمک بخوام؟ مثلا الان حضرت اقا رو از دور میبینیم و دسترسی به ولایت فقیه بسیار بعیده..‌ اون موقع بازم این لایه های حفاظتی هست؟

مشکلات الان بخاطر مسائلامنیتی نیست بلکه ساختار جامعه هنوز به .ضعیتی ایده آل نرسیده؛ وگرنه با ساخته شدن جامعه نه مشکلی باقی میمونه که نیاز باشه یک فرد عادی با کمک نفر اول مملکت مشکلش رو حل کنه و نه اگر مشکلی بود سیستم فعال و خدمتگزار تنبلی و سستی میکنه که کار به اینجا برسه. از نظر معرفتی هم با رشد و تعالی مومنین و انسانها هیجانات و احساسات زودگذر جای خودشون رو به تحرک و تلاش خالصانه و صادقانه میده

-          چند نفر از 313 تن رجعتی هستن؟

شاید نشه دقیقا گفت. چون خیلی ها اهل رجعت هستند و جزو یاران امام اما جزو 313 نفر نیستند

-          اصحاب کهف؟موسی؟

خیر. اصحاب کهف چند ماه بعد از ظهور و با هدف دیگه یی رجعت میکنند

-          در خصوص کیفیت رجعته. آیا اینها متولد می شوند و به سن ماموریت خود میرسند یا همان طور که مردند، زنده شده و باز می گردند؟

بخاطر ملاحظاتی که هست تمایل به انجام این قبیل مباحث ندارم. رجعت یعنی از خاک بیرون اومدن!

-          تمایل / مصلحت؟

خیر..اینجا برای مباحث خاص مطلقا مناسب نیست

-          البته کتابهای فراوانی در خصوص کیفیت رجعت (از خاک بیرون آمدن) اظهار نظر کرده اند. و اینها جز اعتقادات دینی است. بحث علمی در میان نیست.مانند اینکه معتقدیم پیامبر شق القمر کرد. اگر چه تحصیلکرده گان تمسخرمان کنند.

من از تمسخر نمیترسم! اهلش نیست

-          در خصوص سید خراسانی کمی صحبت بفرمایید؟

از مجموع روایات علائم الظهور اینطور فهمیده میشه که حداقل 2 خراسانی وجود داره که یکی سید حسینی هم معرفی شده و بعد از سید قمی رهبر و فرمانده حکومت ایرانیان پیش از ظهور میشه و مجاهداتهای فراوانی برای زمینه سازی انقلاب جهانی حضرت حجة علیه السلام انجام میده و نهایتا هم موفق میشه. اما خراسانی دیگر فرد- و احتمالا افرادی- از شرق ایران هستند که لباسهای سفید و عمامه های سیاه دارند و پرچمشون منقوش به نام خدا و رسول خداست. شعارهای قرانی میده اما به قران اعتقادی نداره و بعد از به قدرت رسیدن وارد منطقه شام- سوریه.فلسطین.اردن.عراق.ترکیه- میشه و بعد از کسب پیروزهایی که با قتل و غارت و جنایتهای فراوانی همراهه وارد عراق میشه. دشمن اصلی او شیعیان هستند و در کشتار شیعیان از هیچ جنایتی فروگذار نمیکنه. این فرد که از مجموع روایات مشخص میشه پشتیبانان زیادی از داخل و خارج اسلام و منطقه مسلمان نشین داره، زمینه ساز خروج سفیانی است و بعید نیست به دست سفیانی کشته بشه.

-          شما گفتید یاران امام عج در وهله اول یک میلیون نفرند آیا این یاران به عنوان مبارز هستن یا نه فقط به خاطر اخلاص عملی که داشتن در جرگه یاران پذیرفته شدن ؟

شاید اشاره یک میلیون نفر به افراد مسلحی باشه که بعد از قیام حضرت از عربستان.یمن.عراق.ایران .مصر و کشورهای دیگه برای یاری حضرت وارد کارزار میشن وگرنه جمعیت کسانی که به هرنحو ممکنه به یاری حضرت می شتابند بسیار بیشتر 1 میلیون نفر خواهد بود

-          با صحبتهایی هم که شما کردید غربالگری تموم شده و ما موندیم و خودمون

قیام یمانی، هدفش زمینه سازی مستقیم برای خروج حضرت هست و برای همین بعد از تسلط بر یمن وارد عربستان خواهد شد لذا طبقه اول یاران حضرت بعد از اصحاب و فرماندهان خاص-313نفر- یمانی ها هستند که ظاهرا یک میلیون نفر یا همین حدود مبارز مسلح برای یاری حضرت دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group