چرا زندگی کردن حضرت برای ما یه حالت غیر معمول و توهمی داره؟ به طور مثال فکر اینکه حضرت یک روز حالشون ناخوش باشه یا مثلا بدنشون زخمی برداشته باشه و ... اتفاقاتی که در زندگی روزمره می افته برای ما محاله یا نمیشه یا اصلا به ذهنمون خطور هم نمیکنه با اینکه گفتن حضرت زندگی عادی و طبیعی دارن مثل اجدادشون.

اولا توجه به مسائل ظاهری مرتبط با حضرت حجت سلام الله علیه و بررسی ویژگیهای جسمی و ظاهری ایشون، نه تنها در مسیر کمال و پیشرفت معنوی اثری نداره بلکه از موانع بزرگ و زمینه های اصلی انحراف در این خصوص بوده و هست. دانستن اطلاعاتی در حد مطالب درج شده در کتابهای معتبر و مستند که عموما بیانگر برخی روایات وارده هستند، اکتفا میکنه و تفحص بیش ازین، مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد.

ثانیا از جمله مصائب جامعه شیعه که از زمان اهل بیت تا امروز پابرجا بوده و در درجه اول به عالمان دینی و سپس عموم مردم باز میگرده، نداشتن شناخت صحیح از حجت خداست که راه خرافات و دیگر انحرافات اعتقادی در خصوص امام علیه السلام را باز کرده و البته این مسئله منحصر به جانشیان نبی مکرم نیست و حتی در خصوص انبیاء الهی نیز وجود داشته است. در این بین سستی ایمان، بی خبری و غفلت و دیگر مشکلات برخی از عالمان یا مدعیان علم اسلامی و شیعی، بیش از عوامل دیگه به غربت ولی الله دامن زده و چون در ایجاد زمینه ارتباط قلبی و معنوی بین مردم با امام ناموفق بوده اند یا اصلا معتقد به چنین رسالتی نبوده و نیستند، ناچار راه خرافات و انتساب مسائل غیر واقعی به امام علیه السلام رو در پیش گرفتند و تصویری از ایشان در اذهان عموم مردم ایجاد کرده اند که هرگز واقعیت نداشته است همچنان که قرآن کریم در خصوص انبیاء الهی و پیامبر عظیم الشأن مان نیز فرموده است و در تاریخ هم موارد متعددی گزارش شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group