فرزندان شیطان که در قرآن بهش اشاره شده،منظور افرادی از جن هستن که فریب شیطان رو خوردن و ولیشون شیطانه؟(مثل انسانهایی که فریب شیطان رو میخورن،با این تفاوت که اونا از جنس جن هستن؟)

منظور پسران و دختران خودش هستند . اجنه و من جمله ابلیس نیز همانند انسانها زاد و ولد میکنند و فرزندان زیادی دارند و جمعیتشون بیش از انسانها ست. فرزندان ابلیس هم زیاد هستند و نوادگان زیادی هم داره که بسیاری شون به عنوان دستیارش عمل میکنند.

فرزندان ابلیس مختارن در دستیاری کردن برای شیطان؟

و یک سوال دیگه اینکه شیطان و فرزندانش ،اجنه رو هم با اینکه از جنس خودشون هستند فریب میدن و اغوا میکنند؟یا اینکه به خطا رفتن اجنه صرفا از روی نفسشونه و شیاطین هیچ دخالتی ندارن در این موضوع؟

در همه این موارد تفاوتی بین اجنه و انسان نیست. آنها هم ،مانند انسانها مومن و کافر دارند و نفس و گناه و ثواب و... همه چیزهای دیگه

اینکه میگن جارو کردن در شب ممکنه باعث حضور اجنه در اون مکان بشه، خرافه ست یا حقیقت داره؟

این قبیل مسائل عمدتا دستورات بهداشتی و ایمنی ست که در روایات زیادی وجود داره اما عده ای بخاطر بی اطلاعی و جهل و احتمالا دشمنیهای استعمارگران، "شیطان" مورد اشاره روایات رو به "اجنه" تغییر دادن.

منظور از این شیاطین که مثلا با باقی ماندن زباله در منزل یا انجام برخی از کارها در شب، وارد حیطه زندگی مومنین میشن، عوامل ایجاد آلودگیهای جسمی ست که امروزه به میکروب، ویروس، باکتری و... نامگذاری شدن.

علت این هم که بخشی از شیاطین مورد اشاره روایت، همین عوامل بیماری زا هستند اینه که راه نفوذ و ایجاد انحراف ابلیس(سردسته شیاطین) تغییر و آلوده سازی خوراک انسانهاست که در داستان آدم و حوا صریحا بیان شده.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group