Leader
30 مهر 1396 ساعت 22:36

توصیه هایی مهم در خصوص شبهای قدر

باتوجه به نزدیک بودن شب های قدر چه برنامه هایی پیشنهاد می فرمایید برای خود سازی؟

گرچه فاصله خیلی هامون با حقیقت ماه مبارک رمضان و لیلة القدر زیاد شده و بود و نبود سفره الهی رو نمیتونیم با دقت و صحت درک کنیم اما در هر صورت بنابر امید به رحمت و فضل الهی لازمه بطور خاص از شبهای قدر بیشترین استفاده رو ببریم.

بنابراین توصیه ها رو در 2 بخش کلی عرض میکنم

بخش اول:

1-توبه از اعمال خوب و بد. از بدهاش بخاطر نافرمانی کردن از خدا و از خوبهاش بخاطر گرفتار عجب و تکبر و دیگر رذایل اخلاقی شدن/ باید زیاد استغفار بگیم و با فرستادن زیاد صلوات، تضمین این طلب مغفرت و این توبه رو بدست بیاریم/ پس در این روزها بیشترین همتمون رو بر روی فرستادن صلوات و گفتن استغفار بذاریم

2-قرائت قرآن خصوصا سوره های قدر و دخان

3-محاسبه شرعی امور مالی و پرداخت حقوق واجب شرعی از خمس و زکات و.../ همچنین کمک به فقرا تا هر مقدار که توان داریم

4-حتی الامکان دستورات وارد شده در این شبها (خصوصا شب 23) که در مفاتیح الجنان هست رو انجام بدیم

بخش دوم:

همانطور که در سال قبل و تقریبا در این چند سال گذشته بطور مکرر عرض کردیم، از همیشه ی تاریخ به ظهور نزدیکتر هستیم و شرایط و مقدمات تا آخرین مقدار ممکن مهیا شده و یکی از مهمترین اتفاقات مرتبط با ظهور در ماه مبارک رمضان و شب 23 واقع خواهد شد که لازمه همواره منتظر و مترصد این اتفاق باشیم که چه بسا در یکی از همین سالها به وقوع بپیونده و خیلی ها در غفلت و بی خبری باشند.

کسانی که معتقد به ظهور هستند می بایست در کنار تکمیل و تعمیق عقایدشون و رعایت دستورات الهی خصوصا انجام واجبات و ترک محرمات

و همچنین رسیدگی دقیق و مرتب به اخلاق و رفتارشون،

تمام اتفاقات امور جاری جهان خصوصا در منطقه غرب آسیا و بطور خاص در کشورهای سوریه، عراق، یمن و عربستان و البته کشور عزیزمون ایران رو مرتبط با ظهور بدونند و مدام پیگیری کنند.

ما در دل حوادث منتهی به ظهور هستیم و غفلت از هر اتفاقی ممکنه زاویه دید ما رو نسبت به این انقلاب الهی، تغییر بده و در غفلت و بی خبری فرو بریم.

پس بیش از هر وقت دیگه در شبهای قدر خصوصا شب 23 ماه مبارک به اتفاقات جاری توجه داشته باشیم و البته فکر و تلاش و دعا کنیم.

باز هم تاکید میکنم شاید بهترین ایام و موقعیت باشه که در کنار تطهیر درون به تطهیر جسممون از ناپاکی ها اقدام جدی کنیم. باید اموال و خوراکمون رو از هر چیزی که حلال و طیب نیست پاک کنیم.

بطور خاص منظورم اصلاح و تطهیر خوراکمون از غیر طیبات و خوراکیهای مشکوک و آلوده ای ست که بطور هدفمند در بازار عرضه میشه.

فراموش نکنیم کسانی که شکم از اموال و خوراکیهای غیر حلال و طیب پر کنند با امر مبارک ظهور زوایه خواهند داشت!

همه اینها میتونه و می بایست مایه تفکر و تلاش و دعای ما در شبهای قدر باشه. ان شاءالله

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design: