باتوجه به نزدیک بودن شب های قدر چه برنامه هایی پیشنهاد می فرمایید برای خود سازی؟

گرچه فاصله خیلی هامون با حقیقت ماه مبارک رمضان و لیلة القدر زیاد شده و بود و نبود سفره الهی رو نمیتونیم با دقت و صحت درک کنیم اما در هر صورت بنابر امید به رحمت و فضل الهی لازمه بطور خاص از شبهای قدر بیشترین استفاده رو ببریم.

بنابراین توصیه ها رو در 2 بخش کلی عرض میکنم

بخش اول:

1-توبه از اعمال خوب و بد. از بدهاش بخاطر نافرمانی کردن از خدا و از خوبهاش بخاطر گرفتار عجب و تکبر و دیگر رذایل اخلاقی شدن/ باید زیاد استغفار بگیم و با فرستادن زیاد صلوات، تضمین این طلب مغفرت و این توبه رو بدست بیاریم/ پس در این روزها بیشترین همتمون رو بر روی فرستادن صلوات و گفتن استغفار بذاریم

2-قرائت قرآن خصوصا سوره های قدر و دخان

3-محاسبه شرعی امور مالی و پرداخت حقوق واجب شرعی از خمس و زکات و.../ همچنین کمک به فقرا تا هر مقدار که توان داریم

4-حتی الامکان دستورات وارد شده در این شبها (خصوصا شب 23) که در مفاتیح الجنان هست رو انجام بدیم

بخش دوم:

همانطور که در سال قبل و تقریبا در این چند سال گذشته بطور مکرر عرض کردیم، از همیشه ی تاریخ به ظهور نزدیکتر هستیم و شرایط و مقدمات تا آخرین مقدار ممکن مهیا شده و یکی از مهمترین اتفاقات مرتبط با ظهور در ماه مبارک رمضان و شب 23 واقع خواهد شد که لازمه همواره منتظر و مترصد این اتفاق باشیم که چه بسا در یکی از همین سالها به وقوع بپیونده و خیلی ها در غفلت و بی خبری باشند.

کسانی که معتقد به ظهور هستند می بایست در کنار تکمیل و تعمیق عقایدشون و رعایت دستورات الهی خصوصا انجام واجبات و ترک محرمات

و همچنین رسیدگی دقیق و مرتب به اخلاق و رفتارشون،

تمام اتفاقات امور جاری جهان خصوصا در منطقه غرب آسیا و بطور خاص در کشورهای سوریه، عراق، یمن و عربستان و البته کشور عزیزمون ایران رو مرتبط با ظهور بدونند و مدام پیگیری کنند.

ما در دل حوادث منتهی به ظهور هستیم و غفلت از هر اتفاقی ممکنه زاویه دید ما رو نسبت به این انقلاب الهی، تغییر بده و در غفلت و بی خبری فرو بریم.

پس بیش از هر وقت دیگه در شبهای قدر خصوصا شب 23 ماه مبارک به اتفاقات جاری توجه داشته باشیم و البته فکر و تلاش و دعا کنیم.

باز هم تاکید میکنم شاید بهترین ایام و موقعیت باشه که در کنار تطهیر درون به تطهیر جسممون از ناپاکی ها اقدام جدی کنیم. باید اموال و خوراکمون رو از هر چیزی که حلال و طیب نیست پاک کنیم.

بطور خاص منظورم اصلاح و تطهیر خوراکمون از غیر طیبات و خوراکیهای مشکوک و آلوده ای ست که بطور هدفمند در بازار عرضه میشه.

فراموش نکنیم کسانی که شکم از اموال و خوراکیهای غیر حلال و طیب پر کنند با امر مبارک ظهور زوایه خواهند داشت!

همه اینها میتونه و می بایست مایه تفکر و تلاش و دعای ما در شبهای قدر باشه. ان شاءالله

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group