در چندین سخنرانی روایت و یا حدیثی با این مضمون شنیده ام که در آخرالزمان جنگ سختی پیش از ظهور خواهد بود (جنگ قرقیسا) که از شیعیان خواسته شده در این جنگها شرکت نکنند تا گروه کفار همدیگر را کشتار کنند.

من اصل حدیث یا روایت رو پیدا نمیکنم، اگر ممکنه لطف کنید و اصل حدیث رو بفرمایید

روایات در این باره متعدده که برخیش به ترتیب اهمیت و سندیت در کتاب عصر ظهور ذکر شده

ميسر گويد: امام باقر عليه السّلام بمن فرمود: اى ميسر ميان شما و قرقيسا (شهرى بوده در كنار شط فرات) چقدر راه است؟ عرضكردم: آنجا بما نزديك است و بر كنار شط فرات قرار دارد، فرمود: بدان كه بزودى در آنجا واقعه‏اى رخ دهد كه از روزى كه خداى تبارك و تعالى آسمانها و زمين را آفريده مانندش اتفاق نيفتاده، و تا آسمانها و زمين برپا است نظيرش نخواهد شد، آنجا خوان پذيرائى پرندگان گردد، درندگان زمين و پرندگان هوا از (كشته‏هاى) آن سير شوند، قيس (كه تيره‏اى از بنى اسد هستند) در آنجا بهلاكت رسند و دعوت‏كننده براى (نصرت ايشان) نباشد.

اصول کافی ج 8 ص 295

عبد اللَّه بن ابى يعفور روايت نموده كه گفت: امام محمد باقر عليه السّلام فرمود: براى بنى عباس و مروانى واقعه‏اى در قرقيسا روى ميدهد كه در آن جوانان نورس پير ميشوند. خداوند پيروزى را نصيب آنها نميگرداند، و به پرندگان آسمان و درندگان زمين فرمان ميدهد كه گوشت ستمگران را بخوريد سپس سفيانى خروج ميكند.

بحار الانوار ج 51 ص 1029

اینها 2 نمونه از روایات معصومین در خصوص واقعه قرقیسا ست

امکان داره در مورد این دوحدیث کمی توضیح بدین یا آنها روتفسیر کنید

اشاره این روایات به آخرین جنگ پیش از ظهور هست که طرفین جنگ، همگی باطل هستند من جمله سفیانی.

این جنگ در شرق سوریه و نزدیک مرز عراق اتفاق میفته و به غیر از آشکار شدن و دخالت سفیانی در این جنگ بزرگ، چند گروه سوری، عراقی و اردنی و همچنین ترکیه و نیروهای غربی و روسیه در این نبرد مشارکت خواهند داشت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group