میشه نظرتون رو درباره کار بانوان در بیرون از منزل بدونم؟ آیا واقعا موندن در خونه پاداش بیشتری دارد؟

زن برای امور اجتماعی آفریده نشده اگرچه در صورت لزوم باید بتونه از پس اینجور مسئولیت هم بربیاد. اساس خلقت زن برای زایندگی و مادریست و زمینه مادر شدن ازدواج و انجام وظایف همسری، که طبیعتا دامنه گسترده ای داره و متاسفانه امروزه اکثرش به فراموشی سپرده شده و مورد غفلت قرار میگیره

اگر زن در جایگاه خودش قرار نداشته باشه در درجه اول مرد به بیراهه کشیده میشه و بعدش نسلهای بعدی. بنابراین اولویت و اصل برای زن، تشکیل خانواده، همسرداری و تولد و تربیت نسل هست و اگر ضرورتی ایجاب کرد میتونه سراغ مشاغل و فعالیتهای اجتماعی بره. البته برخی مشاغل لزوما می بایست توسط خانمها انجام بشه که مسئولیت خانمهایی که استعداد انجام چنین مشاغلی رو دارند نسبت به دیگر زنان بیشتر و حساستره.

با اینحال معنای خانه داری، همسرداری و تربیت فرزند، بی سوادی و عقب افتادگی و بی خبر بودن از امور جامعه و جهان نیست و هرگز راه کسب علم و معرفت برای زن به هیچ علت و بهانه ای نباید بسته بشه. بلکه حتی در کسب علم و معرفت هم اگر اولویت با زنان نباشه لااقل همطراز و هم ردیف مردان می بایست اهل علم و معرفت و روزامد سازی دانش و تجربه شون باشند.

این نکته رو هم باید متذکر بشم که اینها آرمانها و مطلوبهای ماست و تا رسیدن بهش فاصل زیادی وجود داره. چون موانع و مشکلات مختلف و خصوصا دشمنی شیطاین جنی و انسی، ساختار و نظم واقعی زندگی بشر رو بهم ریخته و هیچ چیز سرجای خودش نیست بنابراین برای رسیدن به آرمانهای بلند و مترقی همه باید تلاش علمی و عملی کنند و خصوصا خانمها مسئولیت سنگینتری به عهده دارند.

اگر زن اولویت های خودش یعنی ازدواج و فرزندآوری و تربیت را مدنظر داشته باشد و در کنار اینها برای آرامش روان و رضایت خاطر خودش در حد توان فعالیت اجتماعی هم داشته باشد منعی ندارد؟

اینطور نمیشه کلی تایید یا رد کرد به خود فرد و شرایطش و خیلی مسائل دیگه مربوط میشه

به تشخیص فرد بستگی داره و مهم اینه که از انجام وظایفی که خدا ازش انتظار داره مطمئن باشه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group