چگونه است شخصی مادرزادی زمینه تمام فضایل رو داره وحتی داریم درطول تاریخ شب خوابیده وصبح حافظ قران ازخواب بیدارشده وشخصی برعکس زمینه تمام رذایل رو داره ، عدالت خداوند دراینجا چه جوابی دارد؟

در واقع همه چنین امکانی رو دارند اما با خوراک و تربیت غلط زمینه ش از بین میره

در هر صورت مواردی که در تاریخ ثبت شده، استثناست و عمومیت نداره و نمیشه به کل سیستم حاکم بر جهان تسری بدیم

کم و کیف تولد و رشد انسان به دست خودشه و ربطی به عدالت خدا نداره. زن و مرد با رعایت قوانین طبیعی و دستورات لازم میتونند بچه های مستعد برای پیشرفت معنوی و مادی به دنیا بیارند و تربیت کنند همچنان که با این بی توجهی ها زمینه رشد مادی و معنوی نسلهای بعد کم میشه و از بین میره

حتما پاسخ شما درمورد نیکوکاربودن هابیل و بدکاربودن قابیل با وجود داشتن پدرومادر واحد و تربیت واحد اینه که خودقابیل خواست که قاتل باشه ؟

اینکه پدر روزی حلال بیاره سر سفره و مادر وظیفه ش رو به نحو احسن انجام بده، دلیل نمیشه که بچه ها همگی خوب و صحیح رشد کنند چون یک سر این جریان خود فرزندان هستند و به دلایل مختلفی با هم متفاوتند. چه از نظر عقل و استعداد. چه تمایلات و نوع نگاه به زندگی...

بنابراین برای حل این مسئله باید به هر دو سو توجه داشت. اگر از جهت خانواده مطمئن بودیم باید خود فرد و عوامل شخصی رو مورد بررسی قرار بدیم. در خصوص قابیل هم همینطوره. ریشه رفتار او حسد بود که شیطان رو جری کرد و بهم پیوستند و ریشه مشکلات بشر رو ایجاد کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group