خيليها در براير عزاداري ها ميگوين چرا اين هزينه ها را صرف كمك به ايتام نميكنن يا چرا فلان مداح اين قيمت پول را گرفت ايا امام حسين خودش راضي ميشود كه اينها اينكار را بكنن اين همه جوان بي شغل و خونه داريم به جاي اينكارها به اونا رسيدگي كنن ميخواستم بدونم نظر شما چيست

در مسیحیت به تبعیت از یهودیها، تفکر منحرفی وجود داره که قائله "اخلاق" بدون دین داری و عقاید صحیح هم ارزش داره و میتونه اصل قرار بگیره و دین داری و اطاعت از خدا یک امر شخصی ست که میشه کنار گذاشت. این تفکر غلط از طرق کلیساهای خانگی و تبلیغات ماهواره ای و شبکه های مجازی به طور مستمر و با ادبیات و شکلهای مختلف به جامعه ما هم تزریق میشه و نتیجتا یک عده ای گمان میکنند معتقد بودن به اصل دین و انجام واجبات و ترک محرمات ارزشی نداره و دلبخواهی ست و چیزی که مهمه اخلاق و انسان دوستی و کارهای خیر است و بس! که البته این تفکر انحرافی و خلاف حق است. بلکه می بایست عقیده صحیح داشت و به احکام عمل کرد تا میوه و نتیجه اش اخلاق انسانی و الهی شود وگرنه اخلاق بدون دین داری نه تنها اثر و فایده تعیین کننده ای نداره بلکه چون به خدا و معنویت متصل نیست، مشکلات روانی و فکری و اجتماعی مختلفی ایجاد میکنه.

بنابراین افراد دانسته یا نادانسته دنبال چنین تفکر غلطی هستن اما در حقیقت حفظ دین و اجرای دستورات قرآن و توسل به معصومین همه از لوازم دین داری ست که اگر بطور صحیح انجام شود، اخلاق حسنه و الهی را ایجاد میکند.

پس عزاداری برای امام حسین و انجام واجابت و ساخت مسجد و حسینیه و مابقی امور مذهبی اصل و اساس دینداری ست که انسان را نسبت به همنوعان دل رحم و راغب میکند و در غیر اینصورت فرد علیرغم انجام برخی کارهای خیر، در واقع از دین و تبعیت از خدا خارج شده که ارزشی نداره.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group