خواندن ذکر یونسیه روزانه هر موقع که بخوایم این ذکر رو بگیم اشکال نداره؟

ذکر یونسیه از اذکار مهم و موثر است که آداب زیاد و سختی داره و همچنین بخاطر تبعات گسترده مادی و معنوی که برجا میذاره باید با هدایت استاد گفته بشه. مگر اینکه یک نوبت یا گاهی باشه و به عنوان ذکر خاص نباشه.

گفتن اذکار در درجه اول به نیت و قصد و هدف گوینده بستگی داره و شما هم می بایست برای خودتون مشخص کنید که به چه نیتی و با چه هدفی بدنبال گفتن این ذکر هستید.

من شنیدم که ذکر یونسیه رو باید در سجده از چهارصد مرتبه به بالا گفت.صحت داره !؟

این ذکر آداب زیادی داره و به شکلهای مختلفی برای موارد مختلف، گفته میشه اما استفاده عمومی نداره و این روشی که گفتید هم عمومی نیست و تبعات زیادی داره.

استفاده عمومی، گاهی و بدون قصد ذکر خاص 100 مرتبه ست اما موارد دیگه محتاج هدایت و دستور استاد هست.

من واسه طلب آرامش قلبی وروحی میگم وگاهی هم که در مشکلی گرفتارم هم برای قوت قلب هم رفع گرفتاری میگم.پس میشه این ذکر رو روزی 100 مرتبه گفت؟

خیر

برای این حوائج از صلوات و استغفار استفاده کنید

ذکر یونسیه رو اگر یکبار یا گاهی بگید اشکالی نداره اما بطور روزانه نگید

منظورتون از تبعات چیه؟

یکی از اصول کلی در آثار این ذکر "امتحان شدن به وضعیت متضاد" هست یعنی فقیر؛ غنی میشه و غنی، فقیر. البته کمیت و کیفیتش متفاوت و بعضا غیر قابل تشخیص برای افراد عادی ست. مثل اینکه افراد پولداری وجود دارند که همیشه جیبوشن خالیه و علیرغم اموال و امکانات زیاد به نحوی قادر به استفاده از اموالشون نیستند و برعکس فقرایی که به راحتی و بی دغدغه زندگی میکنند.

این ایجاد تضاد، در امور معنوی قوی تر و بعضا شکننده تر هم هست مثلا ممکنه نماز گوینده حتی قضا بشه یا توفیق انجام کارهای خاص و منحصر بفردی پیدا بکنه.

همچنین یکی دیگه از آثار مهم این ذکر، زیر و رو شدن حالات معنوی انسانه. یعنی به نوعی زمینه ی اثبات صداقت در عقاید و سپس نیات و اعمال فرد فراهم میشه...

از این جهت پرسیدم چون شنیدم تکرار بعضی از اذکار ک نام نمیبرم، مثلا سبب ایجاد تنهایی میشه و باید همینطوری تکرار نشه، خواستم بدونم درسته یا نه؟

آثار حقیقی اذکار بدون استثناء مثبت و مفید و سازنده ست اما شرطش تربیت فرد و داشتن ظرفیت معنوی ست. اگر کسی در انجام واجبات و ترک محرمات هنوز کاستی هایی داشته باشه، گفتن اذکار خاص براش اثر معکوس داره

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group