اگر ترکیه موفق ب تجزیه سوریه بشه نمیشه اردوغان رو سفیانی معرفی کرد؟یا حرکت سفیانی حتما باید از اردن باشد؟

ترکیه و اردوغان قرار نیست سوریه رو تجزیه کنند. الان بخشی از سوریه تحت تسلط اسد هست. شمال غربی تحت اشغال جبهه آزاد و النصره و چند گروه دیگه

شرق سوریه تحت اشغال داعش هست و شمال سوریه هم کردستانش هست که تقریبا مستقل هست.

البته در جنوب و حد فاصل استان دمشق و مرز اردن هم گروههای تروریستی حضور دارند!

پس میبینید که تجزیه عملا اتفاق افتاده...

سفیانی هم عرب هست!

با توجه به اینکه بعد از ظهور امام عصر عدالت جهانی حاکم میشود، آیا ایشان مخالف هم دارند (بعد از ظهور)؟

استقرار حکومت ایشان در غرب آسیا و سپس شرق و نهایتا غرب جهان، چند سال طول میکشه و در این سالها جنگها و مخالفتهای فراوانی وجود داره اما بعد از استقرار کامل، عملا بهشت بر روی زمین ایجاد میشه و بهترین زندگی بشریت محقق میشه.

در روایات هست ک فتنه ای در شام اغاز و بتمامی خانه های مسلمین وارد میشود بسیاری کشته و اموال و نوامیس ربوده میشوند و..... آقای کورانی بطور کامل توضیح دادن بنده الان در خاطرم نیست پیامبر فرمودند هجده سال بطول میکشد .اگر بنا رو گذاشت ب اینکه این فتنه داعش باشد حدود شش ساله ک داعش اومده و در روایتی هست ک از آغاز قیام اول ایرانی ها تا ظهور حدود پنجاه سال . باندازه سن ی انسان معمولی طول میکشه. اگر اون فتنه داعش باشه حدود سیزده سال تا پایانش ک ظهور است طول میکشه و سیزده سال مونده ک سی و هفت سال از انقلاب گذشته و سیزده سال مونده میشه گفت ظهور سیزده سال دیگه ست؟

در ابتدا باید روایت رو دید و از نظر سند و متن بررسی کرد و همینطوری نمیشه در خصوص سخنان معصومین نظر داد.

ثانیا زمان بندی ظهور به این سادگی نیست که فرضا از یک روایت قابل تشخیص و پیش بینی باشه و پیچیدگی های زیادی داره.

فتنه شام منحصر در فتنه سفیانی نیست. از روایات میشه یک سابقه 3-4 دهه ای برای سفیانی و زمینه سازانش بدست اورد و فتنه شام هم ریشه های تاریخی داره و چند دهه ای ست. اما خروج و حکومت سفیانی 15 ماه بیشتر نیست و از ابتدای خروجش که البته ممکنه از ماه رجب باشه اما در ماه مبارک صحیه آسمانی شنیده میشه که از آن پس زمان ظهور برای همه مشخص میشه. تا پیش از حتمیات خصوصا صیحه آسمانی، نه تنها زمان ظهور قابل تشخیص و پیش بینی نیست بلکه شرعا حرام و ممنوعه.

 بهشت يك خصوصياتي در روايات دارد مثلا كسي كار نمي كند پر از حوري و غلمان است و آب و هوا معتدل.

آيا چنين شرايطي بعد از ظهورخواهد بود يا استعاره فرمودند و شرايط چيزي شبيه كشورهاي اسكانديناوي اما خب زنان محجبه و مردمان نماز خوان و روزه بگير.

سه نوع یا سه مرتبه از بهشت و جهنم داریم

بهشت و جهنم دنیائی

بهشت و جهنم برزخی

بهشت و جهنم اخروی

استقرار کامل حکومت مهدوی منجر به تشکیل بهشت دنیائی میشه و همه اوصاف بهشت که در قرآن کریم بهش اشاره شده با لحاظ محدودیتهای مادی دنیائی، محقق میشه.

تشکیل چنین جامعه و جهانی به معنای پیشرفت مادیِ صرف نیست بلکه معنویات و مادیات فراخور حال هم به نهایت میرسند و انجام تکالیف به عنوان مقدمه رسیدن به بهشت هست نه مانع رسیدن به بهشت.

البته در تفکر مادی گرائی، همه چیز محسوس و ملموس مورد نظر قرار میگیره و انسان مادیگرا از درک فرامادیات عاجزه اما ظهور و فرایند تشکیل حکومت جهانی که در حقیقت تحقق توحید و عدل هست، انسانهای کامل و برخوردار از معنویات اصیل و صحیح، پرورش میده و در واقع کسانی که از سالیان قبل از ظهور به دنبال ساخت چنین جهانی هستند، به این باور میرسند و بعد از تشکیل و با هدایت امام علیه السلام، همگان را با این حقیقت-از نظر عقلی و قلبی- آشنا میکنند و عملا این بهشت محقق میشه.

بعد از استقرار کامل ایشان آیا یک دین واحد برقرار میشود یا همه ادیان کماکان باقی می مانند؟

دین کامل الهی اسلام در همه جهان برقرار میشه

پس در این صورت همه آدمهای دوره ایشون  بهشتی میشن؟

یکی از جنگهای بزرگ و مهم در زمان حکومت ایشان، جتگ با ابلیس بطور علنی ست که منجر به کشته شدن ابلیس و برچیده شدن شیطنتهاش میشه و عامل بیرونی فریب انسانها از بین میره و فقط میمونه نفس. یعنی اگر خطایی پیش بیاد دیگه انسان عذری نداره و خودش مستقیما مسئول هست. اما در حیطه اجتماعی و علنی دیگه گناه و خطایی از کسی سر نمیزنه.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group