آقای عبد الکریم سروش، کیه که قرآن رو معجزه نمی دونه و مثنوی مولا نا رو هم تراز با قرآن یا حتی بهتر از قرآن می دونه ومدعیه که مولانا هم مثنوی بهش وحی میشده؟

این فردی هست که از راههای مختلفی که نوعا تقلب و دروغ و مغالطه و سوء استفاده از شرایط و افراد بوده، خودش رو به عنوان یک محقق و روشنفکر دینی مطرح کرده و متاسفانه با برخوردهای انفعالی و احساسی یک مشت بی سواد یا متعصب، بیش از پیش خودش رو مطرح کرد و با کمک جریان سیاسی غربگرا به عنوان نظریه پرداز معرفی شد و نهایتا هم به پناه غرب رفت.

عمده نظریاتش مملو از مغالطه های آشکاره و اساسا دنبال زدن ریشه دین هست و چون در قالب الفاظ زیبا و ادبیات نسبتا فاخر و همچنین نوگرائی، حرفهای پوچ و انحرافیش رو بیان میکنه، برخی از اهل علم و دانشگاهیان تصور میکنند واقعا با سواد و روشنفکر هست و مثلا داره زوائد دین و مذهب رو نشون میده و از بین میبره در حالیکه اصلا یک اصلاحگر حقیقی نیست و درکی از حقیقت دین نداره.

این فرد در ابتدای انقلاب با ادعای شاگردی دکتر شریعتی خودش رو به عنوان یک محقق و روشنفکر معرفی کرد در حالیکه شریعی از دنیا رفته بود و امکان رد ادعای این فرد وجود نداشت. در اون فضای انقلابی و پر احساس و با این پُز به جایگاههای ویژه ای نفوذ کرد و در گیرودار انقلاب و سپس جنگ، ضربات مهلکی به مبانی علمی و دینی مملکت وارد کرد.خصوصا در بحث تدوین کتب درسی که الان شاهد تنفر و رویگردانی اکثر نسلهای 60و70 از تعالیم دینی مدرسه ای هستیم.

متاسفانه چون عموم مردم و حتی کسانیکه شغلشون با علم سروکار داره، اهل مطالعه نیستند. این قبیل افراد با حرفهای به ظاهر زیبا و ادبی، مبانی فکری رو سست و منهدم میکنند و هی منطق روشن و مبنای پذیرفته شده علمی ندارند. دهها بار تغییر موضع میدن و نهایتا مقدسات اصیل و حقیقی رو مورد هجمه قرار میدن.

این فرد به هیچ یک از مبانی اصیل اسلامی و توحیدی اعتقادی نداره و اساسا مسلمان نیست و کاری که در طول تاریخ یهودیهای منحرف با دین خودشون و سپس با مسیحیت کردند و در هر عصر هم تجدیدش میکنند، امثال این فرد قصد دارند با اسلام بکنند که البته علیرغم خسارتهای زیادی که ایجاد کردند اما هرگز موفق نمیشن.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group