...متحجرین که دست بر قضا خود را در مسندهای معتبری هم میبینند بجای آنکه با هدایت جریانهای منجی طلبی به وظیفه ذاتی خویش عمل کنند. ضعف و نقصهای ناگزیر را درشت نمائی کرده و به بهانه غیر تخصصی بودن نظرات، اصل نزدکی ظهور و واقعیات درخشانی که قلوب جهانیان را تحت تاثیر قرار داده است را منکر میشوند . به زعم آنها نه تنها اطلاع رسانی از ظهور تا قبل از خروج سفیانی به توقیت حرام منجر میشود بلکه اگر جمهوری اسلامی که اساس تشکیل آن و شأن و ارزش آن، زمینه سازی برای ظهور است را متن ظهور امام مهدی بدانی، توقیت کرده یی...

چه کسی می گوید ظهور بسیار نزدیک نیست؟!

با طلوع آغازین نشانه های انقلاب جهانی امام مهدی علیه السلام ، تفکر انحرافی و اخباری مسلک که در حوزه های مختلف علمی و من جمله برخی بخشهای علوم اسلامی چنبره زده و خود را متولی علی الاطلاق همه مباحث و نظرات خود را صائب و  فراگیر میپندارد با تمسک به برخی روایات و مبانی به ظاهر علمی، در صدد رویاروئی با هر رویش علمی و فکری که ساختار ولایت گریز آنها را به چالش بکشد، می باشد.

این روزها که مستند نورانی و امید آفرین "ظهور بسیار نزدیک است" به طور خودجوش و توسط جوانان و مشتاقان ظهور، تهیه، تکثیر و دست به دست همه نقاط ایران اسلامی را در مینوردد جریان فکری سابقه دار و متحجری که برخی کرسیهای علمی-اسلامی را غصب نموده است به تکاپوئی بی نتیجه برای تقابل با موج بشارت ظهور دست یازیده است و به خیال خویش با تمسک به چند روایت و مبانی فکری غیر واقع گرایانه خود می تواند موج عظیم منجی طلبی که مرزهای ایران اسلامی را پشت سر گذاشته و یک به یک بلاد اسلامی و غیر اسلامی حق طلب را به بیداری فرا میخواند را به چالش بکشید.

این تفکر که به طور آبرومندتری سر از تفکیک و مکتب مشهد در می آورد در ابتدای انقلاب اسلامی با برافراشتن عَلَم انجمن حجتیه، سعی در تقابل با انوار درخشان انقلاب اسلامی و انفاس قدسیه امام خمینی (ره) را داشت با درایت آن پیر فرزانه به کنج عزلت رانده شد و از آن پس عقلای تفکیک در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی سر تعظیم فرود آورده و یا لااقل علناً مخالفتی را ابراز نکردند اما کمتر فهمیده ها و نادانترها که خود را مستقیم و غیر مستقیم وامدار مکتب مشهد میدانستند در حاشیه امن دولتهای سازندگی و خصوصا اصطلاحات و با بهره مندی از امکانات عمومی در جای جای ساختار حکومتی و همچنین مراکز علمی رسوخ کرده و در حالیکه اصلاح طلبان دروغین منکر اصل اسلام و خواستار برچیده شدن نظام ولایت فقیه بودند اینان از فضای بوجود آمده بیشترین سوء استفاده را نموده و قرائت اخباری مسلکانه خود از دین اسلام را از طریق سایتها، نشریات، منابر و کتب مختلف به خورد جامعه اسلامی دادند و در لباس مدافعان دین، تیشه بر ریشه اصل دین" ولایت" زده و در طول سالیان پیشرو، به کرسی های بحث و عناوین اجتماعی و مناصب رسمی نیز دست یافتند.

اما راه خمینی کبیر(ره) که به اذن امام مهدی علیه السلام پرچم ظلم ستیزی را بر دوش گرفته بود با همه این فراز و نشیبها و رهبریهای الهی امام خامنه ای در اوج مظلومیت به حیات طیبه خویش ادامه میداد اما صبر و بصیرت سید خراسانی و استغاثه های مظلومانه اش صفحه درخشانی از نصرت الهی را بر روی صفحات حرکت زمینه سازان ظهور قرار داد. دکتر احمدی نژاد عصاره مستضعفین با رای قاطع مردم به ریاست جمهوری اسلامی ایران انتخاب و منصوب شد.

اگرچه دکتر احمدی نژاد در همه عرصه ها، تئوریهای نو و امیدبخشی را ارائه می کرد اما زنده کردن نام امام مهدی علیه السلام و بشارت به نزدیکی ظهور، نفحه روح افزائی بود که ایرانیان زمینه ساز، بلکه همه مستضعفان جهان را به سرعتی باور نکردنی به حول محور ولایت فقیه و به سمت آماده شدن برای ظهور گرد هم آورد.

شور و شعارهای مهدوی احمدی نژاد که همراه با مدیریت الهام بخش و عدالت محورانه اش، اقتدار بی بدیلی را برای جمهوری اسلامی به همراه داشت نه تنها تفکرات لیبرالی و سکولاری را به چالش کشید بلکه خرده عرفانهای کاذب و بدفهمیهای درون دینی را نیز با امتحانی بزرگ روبرو ساخت. کسانی که تا آن روز خود را داعیه دار مهدویت و ISI اسلامی می پنداشتند با امواج خروشانی از مهدی گرائی و منجی طلبی روبرو گشتند که نه در کتابی نوشته شده بود و نه در نقلی یافت میشد زیرا این بار منجی طلبان نه در شعار و دعا بلکه در عدالت گستری و عزتبخشی به اسلام ناب و زمینه سازی راستین ظهور، مرزهای جغرافیائی و فکری و قومی را پشت سر میگذاشتند .

این بار کامهای عطشان مستضعفان و منتظران حقیقی با آبنماهای اخباری مسلکان نه تنها سیراب نمیگشت بلکه نقلهای اعجازگون معصومین و ولات امر در وقایع پیرامونی به وضوح نظاره می گشت. سید خراسانی پیاپی نوید پیروزیهای پیش رو را سر میدهد و عصاره ملّت در قلب دشمن کاخهای سر به فلک کشیده شان را به زیر میکشد، فتنه های پیچیده، امتحانهای سخت، جنگها و بلایایی که برای مومنین رحمت و برای کافران نکبت و خواریست، شوق جهانی و ایجاد امید در قلوب مستضعفان و رنجدیدگان، فضای نوین و بی نظیری را خلق میکند که جز دلهای مشتاق مهدی و جز رهیدگان از زندان نفس یارای فهم و درک آن را ندارند.

همه مخالفین داخلی و خارجی در اتحادی نانوشته به مصاف دولت عدالت محور می آیند، رهبر معظم انقلاب این حرکت خصمانه را جنگ احزاب علیه دولت نهم برمی شمارند. در این خصومت کور هر گروه نقشی را بر عهده دارد و اخباری مسلکان جای گرفته در مناصب و موقعیتهای دینی و اثرگذار، با شعارهای مهدوی به جنگ با زمینه سازان حقیقی، روی می آورند؛ گوئی انجمن حجتیه نه به عنوان گروهی درون دینی و متحجر بلکه به عنوان شریک دشمن اسلام و انقلاب و با عهده داری تقابل با موج مهدویت به صحنه آمده است . نشریات و سایتهایی که با مدیریت پنهان هاشمی رفسنجانی در صدد جلوگیری از انتخاب مجدد دکتر احمدی نژاد در انتخابات خردادد88 هستند بر تلاشهای به ظاهر مهدوی خویش می افزایند و او که سرسختترین دشمنان فکر و منش حجتیه است را متهم به حجتیه بودن میکنند. هر یک از نزدیکان رئیس جمهور که مهدوی تر است بیشتر از دیگران در معرض آماج حملات قرار میگیرد و کوچکترین اظهار نظری با جرح و تبدیل و سانسور و تغییر به مسئله اول ممکلت تبدیل میشود و بلافاصله نتیجه گیری میشود که انجمن حجتیه پشت این اظهارات است.

فتنه 88 به طور مفتضحانه یی شکست میخورد. یوم الله 9 دی ساختار نوین جامعه اسلامی را نمایان میسازد؛ خواص بی خاصیت از عوام الناس عقب افتاده و در سکوت و جمود خویش پای میفشرند. سفرهای استانی جان بیشتری میگیرد و ساختار نوین جلوه های عجیبتر و ناب تری از خود را به صحنه می آورد. منتظران حقیقی ظهور که دارای هیچ منصب و دکانی نیستند یاران حقیقی امام عصر را در همه جای ایران اسلامی همراه صمیمی و همرنگ خویش میبینند و حداقل کاری که می توانند بکنند بیعت حضوری و  گرم با سردار سید خراسانی ست.  هم او که فریادهای استکبار ستیزش اتحاد شوم صهیونیستها را از هم میپاشد دست بوس فقرا و محرومان است. او که کشوری مسیحی- مسلمان را در سفری عادی فتح و قلوب میلیونها مسلمان و غیر مسلمان را تسخیر نموده است نه تنها دعا فرج را بر لبان میلیونها انسان نشانده است بلکه مقابله با ظلم و فساد را به اصل خدشه ناپذیر همگی شان بدل ساخته است.

لبنانی ها او را حامل بشارت ظهور و شعیب بن صالح موعود میخوانند و پیشگوئیهای عجیب او غیر مسلمانان آسیای شرقی، هند و اروپا را به تعجب واداشته است. در پی فریادهای او که به تبعیت از سید خراسانی وعده خاورمیانه اسلامی را میدهد، دیکتاتورها یک به یک ساقط و به سمت محکمه عدل میروند و امت اسلامی جز به الگوی انقلاب اسلامی اعتناء نمیکند .

واقعیتها بطور شگفت انگیزی بر کلام الله مجید و روایات معصومین علیهم السلام پیرامون سالهای پیش از ظهور منطبق است . ورود به مرحله حتمیات ظهور که بر اساس علائم الظهور  از ماه رمضان آغاز خواهد شد با بشارتهای بی سابقه و عجیب سید خراسانی در رمضان المبارک 1431 نمودار میشود . امام خامنه ای نوید پیروزی قریب الوقوع بر دشمنان اسلام و انقلاب را سر داده است و سردار سرافراز او بی وقفه از نزدیکی ظهور میگوید . برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی و بلکه پس از حکومت 5 ساله امام علی علیه السلام مردم در حالیکه در آرامش کامل و نشاط و سرزندگی، پیروزیهای پی در پی علمی و سیاسی شان را جشن میگیرند، مستقیماً از بیت المال مسلمین که متعلق به امام عصر روحی فداه است بهره مند میگردند. رهبری معظم میفرمایند پول یارانه ها پول امام زمان است و برکت دارد.

دلهای مشتاق با تکیه بر آیات قرآن، روایات معصومین و رهبری های الهی سید خراسانی ظهور را از همیشه نزدیکتر میبیند و بشارتهای پی در پی سردار انقلاب و اسلام بر شور و شعور منتظران می افزاید . جوانان و محققان نوپا که اسیر حجاب اکبر علم نگشته اند در حرکتی خودجوش به بازخوانی آیات و روایات ظهور روی می آورند. مقالات و فیلهای متعدد یک به یک به جامعه عرضه میشود. دجال کیست؟ علائم آخرالزمان، مستند ظهور، سفیانی را بشناسید، سید یمانی کی خروج خواهد کرد؟ بشارتهای سوره یوسف، انطباق آیات الظهور بر وقایع جهان، اخبارهای قرآنی ظهور ، مبشرات قرآنی ظهور، ظهور بسیار نزدیک است و ...

متحجرین که دست بر قضا خود را در مسندهای معتبری هم میبینند بجای آنکه با هدایت جریانهای منجی طلبی به وظیفه ذاتی خویش عمل کنند. ضعف و نقصهای ناگزیر را درشت نمائی کرده و به بهانه غیر تخصصی بودن نظرات، اصل نزدکی ظهور و واقعیات درخشانی که قلوب جهانیان را تحت تاثیر قرار داده است را منکر میشوند . به زعم آنها نه تنها اطلاع رسانی از ظهور تا قبل از خروج سفیانی به توقیت حرام منجر میشود بلکه اگر جمهوری اسلامی که اساس تشکیل آن و شأن و ارزش آن، زمینه سازی برای ظهور است را متن ظهور امام مهدی بدانی، توقیت کرده یی، اگر دومین حکومت اسلامی پس از حکومت امام علی السلام و رهبر الهی او را که همواره مورد تاییدات خداوند متعال و ولی الله الاعظم بوده و حکمت و داریت و اقتدار بی مثالش جریان هدایت را به همه ملل اسلامی و همه حق طلبان جهان رسانده است را نزدیکترین فرد به امام مهدی علیه السلام و سید خراسانی بنامی توقیت کرده ئی، اگر احتمال بدهی شخصیت بی نظیر دکتر احمدی نژاد که نام عدالت و روح انتظار را در جهان زنده کرده و تنها دولت اسلامی و ولائی را مدیریت میکند شعیب بن صالح موعود است، توقیت کرده ئی و خلاصه هرکس جز این متخصصان ادعائی هر ادعائی بکند حتی برای ادعای احتمالی ش صدها سند نقلی و عقلی و عینی هم داشته باشد توقیت کرده است در حالیکه اساساً چماق توقیت این حضرات ترساننده یی توخالیست که توسط دشمنان ظهور مدیریت میگردد و برخی متحجرین و از ظهور بی خبران را به خود مشغول ساخته است زیرا همانطور که در مقاله مفصل "توقیت چیست" نیز آمده است، توقیت الهی و شیطانی داشته و جز از جانب خداوند متعال و ولی او و یا از جانب شیطان ممکن نخواهد بود.

گرچه این یادداشت به درازا کشید اما گفتن و نوشتن از درد پنهان جامعه شیعی که دشمن با آگاهی کامل از آن در مهمترین و حساس ترین مواقع از آن بیشترین بهره برداری را در جهت ایجاد تاخیر در ظهور مینماید امری ضروری ست و اکنون که به آخرین مرحله پیش از ظهور رسیده ایم چاره یی جز تشریح وضعیت موجود و بازشناسی این قبیل تفکرات انحرافی نیست. البته بعید نیست بسیاری از صاحبان این اندیشه، خود از چیستی تفکرات خویش بی خبر باشند زیرا همانطور که بارها رهبر فرزانه فرموده اند حوزه های علمیه ما از نپرداختن به علوم عقلی و فلسفه و فکر رنج میبرند که یکی از محصولات آن اخباری مسلکی صرف و دوری از واقع گرائی است.

مستند "ظهور بسیار نزدیک است" که توسط جمعی از محققین جوان و مخلص امام مهدی علیه السلام ساخته و عرضه گشته است از جمله بهترین محصولات واقعگرایانه ئی ست که به نوبه خود از استنادات روائی لازم نیز بهره مند است و بسیاری از مخالفتهای صورت گرفته با این اقدام خودجوش و نویدبخش نه از سر ضعف سندیت بلکه در نزاع آشکار تفکر اخباری مسلک ولایت گریزی است که بر مناصب مختلف علمی و بعضاً اجرائی به ناحق تکیه زده است و با توجه به اضافه کردن چاشنی سیاسی از سوی مخالفین سرسخت دولت اسلامی و شخص ریاست محترم جمهوری که اتفاقا از مصادیق مهم آخرالزمان و ظهور نیز هستند، ابراز میشود .

بی شک آخرین غربال آخرالزمانی، منتظران ادعائی را از منتظران حقیقی جدا خواهد نمود و در حالیکه در هر دو سو بحث از مهدویت و ظهور مطرح است یکی رویگردان از وقایع درخشان جهان، در بین کتب حدیث و نقلهای مستند! بدنبال حکومت جهانی امام مهدی میگردد و دیگری با ایمان کامل به آیات و روایات آسمانی و با تبعیت محض از ولی فقیه و سید خراسانی موعود، واقعیات موجود را لحظه به لحظه رصد نموده و با همتی مضاعف به سمت آرمان نورانی خویش، ظهور حرکت مینماید.

در پایان به نکات تأسف بار موجود در یکی از نقدهای وارد شده بر مستند "ظهور بسیار نزدیک است" که از سوی حجة الاسلام دکتر جعفری و با عنوان نظر کارشناسانه مرکز مهدویت حوزه علمیه قم ایراد گشته، پرداخته میشود :

1- دیدگاه حاکم بر این نقد کاملا اخباری مسلکی و به دور از عقل گرائی و واقع بینی است.

2- بی احترامی های چند باره ایشان به ولی امر مسلمین، ریاست محترم جمهوری، مرحوم حضرت آیت الله بهجت، حضرت آیت الله ناصری، حجت الاسلام و المسلمین حاجتی و صد البته سازندگان مستند به دور از شأن علوم و عالم اسلامی است.

3-فرازهای مختلف این سخنرانی که پاسخهائی برای بخشهای مختلف "مستند ظهور بسیار نزدیک است" می باشد حاوی تناقضها و مصادره به مطلوبها و مغالطه های فراوان است که بعضاً به جهت فراموشی گوینده در فراز بعدی رد میشود مثلا آقای جعفری ابتداءً مستند را فاقد سند قوی و بلکه بدون سند معرفی میکنند و سازندگان را به استفاده نکردن از کتب مستند شیعی همچون غیبة توسی(طوسی)، غیبة نعمانی و... متهم مینمایند اما در دقایقی بعد با اشاره به موضوع عبدالله 3 روایت مستند از کتب معتبر شیعی را ذکر میکنند که دقیقا مورد استناد فیلم نیز می باشد!

4-بعید به نظر می رسد آقای جعفری تمامی مستندات فیلم که به طور مبسوط در مقالات متعدد سایت ظهور نزدیک است و با همت چندین نفر از محققین بی ادعا و مدیریت جناب آقای سیجانی  فراهم آمده است را مطالعه کرده و سپس به نقد و بلکه تخطئه و تخریب گروه معظم مبشران ظهور بپردازند لذا این نقد عجولانه و غیر علمی ممکن است از بی اطلاعی ایشان باشد.

5-متاسفانه سخنان آقای جعفری اگرچه ریشه در اخباری زدگی و دوری از واقع گرائی دارد اما همچون برخی دیگر از محققان عرصه مهدویت در بستر عدم التزام به ولایت فقیه و عدم اعتقاد به زمینه سازی جمهوری اسلامی ایران برای ظهور شریف امام عصر روحی فداه مطرح گردیده و به مخالفت صریح با شیوه متقن، صحیح، آرمانی و ولائی ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر احمدی نزاد در تبلیغ و ترویج فرهنگ مهدویت انجامیده است.

6-بنابر وظیفه اسلامی و انقلابی و بنابر آنچه در مقاله طبقات الانصار آمد، ضمن رد و مخالفت با دیدگاه ایشان که خط روشن امام خمینی(ره) و ثمره خون شهیدان مظلوم انقلاب اسلامی و مجاهدتهای امام خامنه ای و سردار رشید انقلاب و اسلام جناب آقای دکتر احمدی نژاد -که درانقلابهای عظیم اسلامی منطقه تبلور یافته-را نادیده و نامربوط با امر شریف ظهور میپندارند، امیدوارم این قبیل موضع گیریها به دور از حب و بغضهای شخصی بوده و موجب خروج از دایره یاوران امام مهدی علیه السلام نگردد.

7-متاسفانه آقای جعفری نیز همچون برخی دیگر از مدعاین تخصص در مهدویت بجای درک مفاهیم عمیق مهدوی که سی و دو سال است در قالب جمهوری مقدس اسلامی عینیت پیدا کرده و اینک داعیه جهانی دارد و دهها کشور اسلامی و غیر اسلامی را با قدرت نرم خویش به تبعیت از اسلام ناب و ولائی رهنمون گشته است، با تکیه بر محفوظات و متون قدیم و جدید، نه تنها خود را از درک حقیقت ظهور محروم نموده اند بلکه مخاطبین خود را نیز به دوگانگی در عقاید و آرمانها سوق میدهند. از سوئی در سایه سار جمهوری اسلامی ردای علم اسلامی بر تن نموده و بر مسندی رسمی پیرامون مهدویت تکیه زده اند و از سوی دیگر همین مسند و بستر اصلی آن یعنی جمهوری اسلامی را بی ارتباط با مهدویت و ظهور قلمداد نموده و نزدیک بودن ظهور را در یک دعای شعاری خلاصه کرده و واقعی و ملموس نمیدانند.

8-از آنجا که این تفکر اخباری، از واقعیات گریزان است و در پیشینه ذهن و قلب خویش به دوگانگی پرچم جمهوری اسلامی و "سید خراسانی" با حکومت جهانی امام عصر روحی فداه قائل است، پس از به مصاف آوردن برخی روایات در برابر واقعیات درخشان موجود که هیچگاه همراهی عموم مردم را نیز در پی نداشته است، به حربه یی قدیمی و فریبنده "حرمت توقیت" تمسک میکند . آقای جعفری نیز در فرازهای مختلفی از نقد خویش به بحث توقیت اشاره نموده اند در حالیکه آنچه اکنون پیرامون توقیت ذکر میگردد محصول ذهن همین تفکر اخباری مسلک بوده و اساساً ربطی به دیدگاه معصومین علیهم السلام و بزرگان شیعه ندارد لذا با حسن نیت به حق طلبی آقای جعفری،  ایشان و همه بازدیدکنندگان گرامی را دعوت میکنم مقاله توقیت چیست را مطالعه نمایند تا تردیدهای احتمالی در نزدکی ظهور فرو ریزد. از برادر بزرگوار جناب آقای سیجانی هم درخواست میکنم انشتار این مقاله در سایت "ظهور بسیار نزدیک است " را در برنامه آتی قرار دهند.

9-به این نکته نیز باید اشاره کنم که همه بزرگان و خواص جامعه اسلامی لازمست به فتنه88 و وقایع پس از آن خصوصا یوم الله 9 دی و همچنین حوادث منطقه که به فرمایش قرآن کریم "عزت ذلیلان و ذلت عزیزان" را در پی دارد، به دیده عبرت بنگرند که عوام خالص و ولایتمدار از خواص بی خاصیت و مدعی پیشی گرفته و به پیشواز امام مهدی علیه السلام بپا خاسته اند.

در پایان ضمن تشکر از زحمات مبشران عزیز و تولید کنندگان مخلص این مستند ارزشمند، امیدوارم با جدیت بیشتر به معرفی امام مهدی علیه السلام و یاران و برگزیدگان ایشان و همچنین قیام قریب الوقوع و مبارک مهدوی همت بگماریم و سنگ اندازیهای اینچنین که ان شا الله از بی اطلاعی و سستی ایمان مخالفان نشأت گرفته و با تلاش و دعای منتظران حقیقی رفع خواهد گردید، انجام وظیفه سنگین "بشارت" را با معطلی روبرو نسازد. قطعاً بسیاری از معارف و حقایق ناگفته باید از طریق مقالات و تصاویر به گوش جان امت اسلامی برسد که مستند ظهور بسیار نزدیک است شروعی بر این راه مبارک و نورانی است.

ربنا لاتزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا و هب لنا من لدنک رحمة انک انت الوهاب